Silivri Belediyesi bünyesinde eğitimli ve olası bir afet durumunda müdahale için 24 saat hazır bekleyen tam donanımlı arama kurtarma ekibi var.

Kısa adı “SAK” olan “Silivri Arama Kurtarma Ekibi” Volkan Yılmaz döneminde kuruldu.

Ekip, alanında uzman personelden oluşuyor…

Kurulduğu günden bu yana başta Kahramanmaraş Depremi olmak üzere çok sayıda doğal afetin ardından bölgeye destek olmaya gitti.

Donanımlı, eğitimli, son derece tecrübeli olan ve askeri disiplinle çalışan bu ekip İstanbul’da eğitim vermeye yetkili olan tek belediye ekibi…

Askeri birlikler dahil olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşa afetle mücadele eğitimleri Silivri SAK ekibi tarafından veriliyor.

Uğur Tozlu liderliğindeki çoğunluğu eski uzman jandarma personelinden oluşan SAK ekibi, Tokat’ta meydana gelen deprem sonrasında çalışmalara destek olabilmek amacıyla dün akşam saatlerinde Silivri’den yola çıktı.

SAK ekibini uğurlayanlar arasında yeni seçilen belediye başkanı Bora Balcıoğlu da vardı.

Balcıoğlu, SAK ekibini uğurlarken fotoğraflar çektirdi, video çekilirken konuşma yaptı; kısaca çok iyi yetiştirilmiş bu ekip üzerinden siyasi şov yapmayı ihmal etmedi.

Silivri’de böyle bir ekibin kurulması düşüncesini Volkan Yılmaz akıl etti; projelendirdi, bütçelendirdi, eleman buldu, eğitimlerini organize etti ve ilçemizde devamlı olarak konuşlanmalarını sağladı. Yani hayata geçirdi...

Bora Balcıoğlu ise hazıra kondu...

Ve dün akşam tıpkı Volkan Yılmaz gibi SAK ekibini karşısına alarak konuşma yaptı ve arkasından da sosyal medya üzerinden görseller paylaşıldı.

Ne kadar güzel değil mi Sevgili Silivrililer,

Sanki biraz armut piş ağzıma düş gibi oldu...