Bu yazıda Özcan Işıklar ile Sevginar Sali Uygun'un birlikte yürüttüğü yeni bir işbirliğini anlatmak istiyorum...

Silivri’de Hürhaber adlı yerel gazetenin sahibi olan Sevginar Sali Uygun yıllardan bu yana Özcan Işıklar’ın kişisel siyasi menfaatlerine göre bir yayın politikası yürütür.

Işıklar belediye başkanıyken bunu belli ederek yapardı, şimdi ise belli etmeden yapıyor…

Bildiğiniz gibi çok sinsi olduğu ve yapacağı her şeyi kibar kibar yaptığı için yazılarımda kendisinden “Sinsinar Abla” olarak bahsediyorum.

Bu köşede defalarla gerek Özcan Işıklar, gerekse de Işıklar’la bağlantılı olarak Sinsinar Abla’ın gizli kapaklı olarak yaptıklarını örnekler vererek anlattım.

Şimdi ise son stratejilerini gözler önüne sermek istiyorum…

Sinsinar Abla’ın en büyük hayali Özcan Işıklar’ın yeniden belediye başkanı olmasıdır…

Hepinizin bildiği gibi belediye başkanlığı yaptığı 10 yıl içerisinde “Yağma Hasan’ın Böreği Belediyeciliği” uygulayan Işıklar oldukça zeki bir insan ve strateji adamıdır. (Tabi ki bu zekasını nasıl işlerde kullandığını sizlerin takdirine sunuyorum.)

2024 yılında yapılması planlanan yerel seçimler için CHP içerisinde şu anda en çok adı dillendirilen iki isimden birisi Melih Yıldız, diğeri de Bora Balcıoğlu’dur.

Bu iki ismi de sırayla ekarte ederek aday belirleme günleri yaklaştığında “tek seçenek” olarak kalabilmenin hesabını yapan Işıklar; Sinsinar Abla’nın yönetiminde olan Hürhaber’in yardımıyla bu yolda adım adım ilerlemeye çalışıyor.

Şimdi Hürhaber’in Bora Balcıoğlu ie ilgili yayınlarına bakalım…

Ne yapıyor Sinsinar Abla?

Balcıoğlu’nu "yetersizlikle" itham ediyor. Ve Silivri yerel siyaset sahnesinde “Bora Balcıoğlu, belediye başkanlığı için yetersiz” şeklinde bir algının oluşmasını sağlamaya çalışıyor.

Bu algı kimin işine yarıyor?

Özcan Işıklar'ın...

Peki Melih Yıldız için ne yapıyor?

İşte burada çok ama çok sinsi bir strateji var…

Sinsinar Abla; özellikle son günlerde Melih Yıldız’ın adını “CHP Belediye Başkanı Aday Adayı” olarak çok fazla ön plana çıkartıyor. Hatta kendisinden “CHP’nin parlayan yıldızı şeklinde söz ediyor.

Sizce seçime daha iki yıl varken bunu niçin yapıyor?

Seçime iki yıl kala adeta avaz avaz bağırarak Melih Yıldız’ı ortaya atıyor. Ve böylece Yıldız’ın potansiyel rakipleri ve çeşitli siyasi hesapları olanlar tarafından yıpratılmasını sağlamak amacıyla zemin oluşturuyor.

Görünüşte Yıldız’ı destekliyor (!) ancak gerçekte Yıldız’ı yem etmeye çalışıyor.

Ve bu yaptığı da uzun vadede Özcan Işıklar’ın işine yarıyor…