Özcan Işıklar; hem Melih Yıldız’ın hem de Bora Balcıoğlu’nun kuyusunu kazıyor…

CHP Silivri İlçe Örgütü’nün parlayan yıldızları Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu’nu bekleyen bir tehlike var…

Bu tehlikenin adı Özcan Işıklar

Niçin tehlike?

Çünkü; "Özcan Işıklar siyaseti" demek; entrika ve alicengiz oyunları demektir

2024 yılında yeniden belediye başkanı olabilmek için şimdilik sessiz bir şekilde çalışan Işıklar, CHP’den yeniden aday gösterilme ihtimalinin çok zayıf olduğunun farkında.

İşte bu nedenle potansiyel aday gözüyle bakılan Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu’nu saf dışı edebilmenin hesaplarını yapacaktır. (Ki biraz dikkatli baktığımızda bu hesapların yapıldığını çok net bir şekilde görebiliyoruz.)

Şimdi Nisan ayı başına dönelim…

07 Nisan 2022 tarihinde yazmış olduğum yazıda aynen şu cümleleri kullanmıştım:

Yıldız’ın yerine Bora Balcıoğlu Grup başkanvekili yapıldı. Böylece (Özcan Işıklar’ın menfaatleri açısından) bir taşla iki kuş vurulmuş oldu. Birinci kuş; grup başkanvekilliği görevi ile birlikte kamuoyunda popülerleşmeye başlayan Melih Yıldız’ın yeniden pasifize edilmesiydi. İkinci kuş da kişisel polemiklerde çok başarılı olamayan Balcıoğlu’nun, belediye meclisindeki polemiklerde Volkan Yılmaz’a yem edilmesi için gerekli zeminin (grup başkanvekilliği görevi) hazırlanmasıydı…

Işıklar’ın; Bora Balcıoğlu ve Melih Yıldız’a yapmış olduğıu sinsi siyasi saldırılar sadece bu kadar mı?

Tabi ki hayır…

Şimdi de gizli siyasi ortağı (Hürhaber gazetesi sahibi) Sevginar Sali Uygun’u kullanarak; Melih Yıldız’ı siyasi dedikodu atmosferinin ortasına atmaya çalışıyor.

Peki amacı ne?

Amacı; seçimlere iki yıl kala Melih Yıldız’ı kurtların önüne atarak yıpranmasını sağlamak…

2024 yerel seçimleri öncesinde CHP adayı belirlenirken; partide “tek seçenek” olarak kendisi kalacak şekilde dengeleri ayarlamaya çalışıyor.

İşte bu nedenle:

Özcan Işıklar; hem Melih Yıldız’ın hem de Bora Balcıoğlu’nun sessizce kuyusunu kazıyor…