İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Silivri Ziraat Odası’na araç ve ekipman desteği vermesi ve Alipaşa Mahallesi’nde gerçekleştirdiği teslim töreninde dikkatimi çeken bazı noktalar oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir kamu kurumu…

AK Partili Kadir Topbaş ve özellikle de Mevlüt Uysal döneminde bu kamu kurumunun içerisinde (benim kanaatime göre) yargılanmayı gerektirecek düzeyde siyaset sokulmuştu.

Geçtiğimiz Perşembe günü Alipaşa Mahallesi’nde (köyünde) yapılan devir teslim töreni sırasında da İBB faaliyetinin içerisine dibine kadar siyaset sokuldu.

İBB ile Silivri Ziraat Odası arasında bir teslim töreni gerçekleşiyor.

Her ikisi de kamu kurumu…

Töreni organize eden İBB…

Törene; İBB adına Başkan Danışmanı Gökhan Günaydın ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Atalık ile etkinliği organize eden yardımcı personel katıldı.

Silivri protokolünden Ziraat Odası Başkanı Sabri Özer, Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren, CHP’li İBB meclis üyeleri Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu da alanda hazır bulundu.

Yine Silivri siyasetinden CHP İlçe Başkanı Berker Esen, eski belediye başkanı ve 2024 yerel seçimleri için aday adayı olduğunu şimdilik saklamaya çalışan Özcan Işıklar tören alanındaydı.

Böyle bir törene herkes katılabilir… Ancak bir kamu kurumu olan İBB’nin etkinliğinde CHP İlçe Başkanı’nın ve belediye başkan aday adayı olması muhtemel kişilerin eline mikrofon vererek konuşturamazsınız.

Burada hem Berker Esen hem de Özcan Işıklar’a konuşma yaptırıldı…

Oldu mu?

Yakıştı mı?

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da her ay en az bir kez arpa, saman vs dağıtımı yapıyor. Bu dağıtımların etkinliklerinde (ki bunlar Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen kamusal etkinliklerdir) MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın’ın eline mikrofon vererek konuşturuyor mu?

Hayır…

Ancak CHP konuşturuyor...

İşin içerisine Özcan Işıklar’ın kişisel siyasi menfaatleri girdiği anda hemen bütün kural ve kaideler yerle bir ediliyor.

Bir önceki dönemde AK Parti’yi eleştiren CHP; iktidarın ucunu gördüğünde aynı şeyleri kendisi de yapmaya başlıyor…