Silivri'de ne yazık ki Varnalı Konutları inşaatı sırasında “inşatta çalıştırıldığı” iddia edilen 16 yaşındaki bir kardeşimiz yüksekten düşerek hayatını kaybetti.

Maalesef bu tür olaylarda konuya sağduyulu yaklaşmak yerine hemen kendi kişisel menfaatlerimiz doğrultusunda yerel siyaset üretmeye kalkıyoruz.

Daha önce Özcan Işıklar’ın belediye başkanlığı döneminde belediye imkanlarından ballı kaymaklı faydalanan bazı arkadaşlar inşaattaki iş kazasının sorumlusu sanki “Silivri Belediyesi”ymiş gibi dezenforme bir algı oluşturmaya çalışıyor...

Çok eskidiği için en başta içerisinde oturanlar açısından tehlike oluşturan Varnalı Konutları çözülemeyen bir kangren haline gelmişti. Bu konutlar, Volkan Yılmaz’ın ısrarlı girişimleriyle Saral İnşaat tarafından konut sahiplerinden hiç para almadan yıkılıp yeniden yapılmaya başlandı. Hak sahiplerinin evleri yenilenmiş olacak, Saral İnşaat da burada kendi payına düşen daireleri satarak para kazanacaktı...

Peki Silivri Belediyesi burada işin neresinde?

Silivri Belediyesi, eski konutların sahipleri ile Saral İnşaat’ı bir araya getirmek suretiyle anlaşmalarına vesile oldu…
Silivri açısında doğru bir iş miydi; evet son derece doğru bir işti…

Ancak inşaat yapımı devam ederken talihsizlik gerçekleşti ve inşaatta çalıştırıldığı iddia edilen 16 yaşındaki bir genç yüksekten düşerek hayatını kaybetti.

Şimdi lütfen bundan sonrasını dikkatle okuyalım:

Özcan Işıklar döneminde Silivri Belediyesi’nden yağlı ballı ekstra kaymaklı imkanlara sahip olan bazı arkadaşlar, bu çok üzücü olayı siyaset malzemesi haline getirme fırsatını kaçırmadı. Ve sosyal medya üzerinden hemen bir yaygara başladı:

“Silivri Belediyesi suçluuuuuuuuu…”

"Volkan Yılmaz suçluuuuuuuuuu…”

Peki burada amaç neydi; o gariban gencin hakkını savunmak mıydı, yoksa; “Aman fırsattan istifade Volkan Yılmaz’ı yıpratalım, şurada seçimlere 1.5 yıl kaldı, Yılmaz gitsin Özcan Işıklar yeniden gelsin. Biz de yağlı ballı katmerli kaymaklı imkanlarımıza tekrardan kavuşalım” mıydı?..

Şimdi ben bir gazeteci olarak bu dezenformasyona alet olsam ve tamamen yalan bir haber yazsam; örneğin “bu gencin ölümünden Volkan Yılmaz sorumludur” desem; İşte o zaman bu arkadaşlar beni hemen alkışlamaya başlayacaktı.

Niçin alkışlayacaklardı?

Çünkü onların menfaatlerine hizmet ediyor olacaktım…

Bakın arkadaşlar çok üzücü bir iş kazası gerçekleşti ve 16 yaşındaki bir genç hayatını kaybetti.

Evet ortada sorumlu var ve bana göre de bu olayın sorumlusu inşaat çalışmalarını yürüten Saral İnşaat şirket…

Hiç dikkat ettiniz mi Saral İnşaat yetkilileri olaydan sonra kamuoyuna açıklama yapmadı.

Çıtları bile çıkmıyor…

Ben en azından kendi adıma Saral İnşaat’tan konuyla ilgili açıklama bekliyorum…