Sayın Meral Akşener,

Silivri’de 33 yıldır gazetecilik yapıyorum. supersilivri.com adlı haber sitesinin hem İmtiyaz Sahibi hem de Genel Yayın Yönetmeniyim.

Bir dönem bölgemiz milletvekili olmanız dolayısıyla sizi de yıllardır tanır ve takdir ederim. Vatandaş olarak; genel seçimlerde İYİ Parti’nin de içerisinde yer aldığı Millet İttifakı’na oy verecek olan bir kardeşinizim…

Partinizin Silivri İlçe Başkanı Ahmet Refik Bek’i yıllardır tanıyor ve takip ediyorum.

Kendisi siyaset esnafıdır…

Bu işlerden para kazanır…

Ticari yaşamında sağa sola borç takmasıyla nam kazanmış, güvenilmez, itibar edilmez, Silivri’deki ticari yaşantı içerisinde burada yazmak istemediğim kelimelerle anılan bir insandır.

"İYİ Parti İlçe Başkanı" sıfatıyla partinizin bir önceki binasının mal sahibine de borç takmış ve bunu marifetmiş gibi ilçe yönetim kurulu toplantısında övünerek anlatmıştır.

İYİ Parti İlçe Başkanı sıfatı ile bir takım kriminal tiplerle ilişki kurar ve onlarla birlikte sosyal medya üzerinden fotoğraf paylaşır.

Yine geçtiğimiz günlerde Silivri’de terör örgütü lehine ve Türkiye’nin bölünmesi konusunda yaptığı propagandalarla tanınan bir şahısla “İYİ Parti” logoları önünde fotoğraf çektirerek paylaşmış, bu şahsın “yerel gazeteci” olarak kabul görmesi için İYİ Parti’nin kurumsal kimliğini kullanarak destek olmuştur.

Bu konu ile ilgili fotoğrafı aşağıda yayınlıyorum...

Sayın Meral Akşener,

Siz; son derece saygı duyulan, vatanını milletini seven bir Türk kadınısınız… Takdir ettiğim bir siyasi lidersiniz…

Şimdi bugün Silivri’ye gelecek ve “İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı” sıfatını kullandırdığınız bu adamla fotoğraf vereceksiniz…

33 yıllık bir gazeteci olarak “yapmayın” diyorum…

Ve bu açık mektubu da tarihe geçmesi için buradan yayınlıyorum…

Eğer yukarıda yazdıklarımın tek bir kelimesi bile yalansa ben “şerefsiz” olmayı kabul ediyorum.

Şimdi eğer kendinize yakıştırabiliyorsanız buyurun bu adama ilçe başkanınız olarak görev yaptırmaya devam edin ve buyurun bu adamla birlikte bir kez daha fotoğraf verin…

refikbek