CHP’li Silivri Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şube Başkanı Süheyl Kırkıcı, CHP ilçe kongresinde yaptığı konuşma ile salona damgasını vurdu. İlçe başkanı Berker Esen’in sinirlerine hakim olamayıp bağırarak müdahale etmeye çalıştığı Kırkıcı’nın konuşması özetle şu şekilde:

Ben 3 dönemdir Silivri’de meclis üyeliği yapıyorum.  Bu tuhaf gelebilir ama böyle. Milletvekilleri de öyle. Seçilenlere bakıyorsunuz genelde hep aynı isimleri. Sadece bu insanlar mı bu ülkeye faydalı oluyor.

Delegeler seçiliyor, yönetimler seçiliyor, adaylar seçiliyor. Birileri listeler yapıyor herkes oturup o listeye oy veriyor. Genel merkezden ilçelere kadar böyle. Bu durumu eleştirdiğin zaman da dışlanıyorsun.

Ben bundan sonra hiç bir yere aday değilim. Bir yurtsever olarak mücadeleme devam edeceğim.

Salona bakıyorum. Bir heyecan yok. Adeta kongre yapılsın diye yapılan bir kongre havası. Salonda bir hüzün havası var.

Kongre salonumuzda bir pankart yok. Ne emeği çağrıştıran bir pankart var, ne CHP’yi.

Çok büyük özgüvenle seçime girdik. Ama kaybettik. Sonra seçim gecesi bir anda herkes Brütüs kesildi Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu hançerlemeye başladı.

Herkes genel başkanı eleştiriyor, eleştirebilir. Hataları vardır, eksiklikleri vardır. Ama dürüst olalım doğruları hatalarından fazla değil midir?

CHP gündemi kim genel başkan olsun olmasına sıkıştırıldı.

-Herşey çok güzel olacak’ güzel bir slogan.  ‘Birlikte yürüyeceğiz’ güzel. Ama dört yıl geçti ben meclis üyesiyim, grup başkanlığı yaptım ama bir kere İmamoğlu ile konuşamadık.

Altı-yedi ay sonra bir seçim var.  Genel başkanlık yarışını bırakıp yerel seçime odaklanmalıyız.

IŞIKLAR SALONU TERK ETTİ

Silivri eski belediye Başkanı Özcan Işıklar,’ın Kırkıcı’nın konuşması sırasında salonun dışına çıktığı gözlendi.

(durumgazetesi.com.tr) 

Video kaynak: Hürhaber

Editör: Cem Güner