Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri İlçe Başkanı İbrahim Kömür, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Silivri eski Belediye Başkanı Selami Değirmenci arasındaki görüşmeyi değerlendirdi.,

Konıuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Kömür, şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli Hemşerilerim,

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun, Silivri eski belediye başkanlarından Selami Değirmenci ile 23 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirdiği görüşmenin basına ve kamuoyuna, aslından kopartılarak farklı şekilde yansıtılmaya çalışıldığını görmekteyiz. İktidar yürüyüşümüzün emin adımlarla sürdüğü bu günlerde, kamuoyunun bilinçli olarak bu şekilde meşgul edilmesindeki maksadı açıkça görüyoruz ve kamuoyunu bu tür çarpıtmalara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.

İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile gerçekleştirdiğim görüşmede, kendisine Silivri halkının ve örgütümüzün bu konudaki rahatsızlığını dile getirdim. Ekrem Başkanımız konu hakkında “Değirmenci ile hiçbir şekilde Silivri’deki aday adaylarımız ile ilgili konuşmadık.” diyerek yanıt verdi.

Değerli Silivrililer,

Yılmaz: Silivri'nin hakkını korumaya devam edeceğim Yılmaz: Silivri'nin hakkını korumaya devam edeceğim

Tekrarın gücüne inanarak basın ve kamuoyu nezdinde bir kez daha ifade ediyorum. Silivri Eski Belediye Başkanı ile İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun arasında gerçekleştirilen görüşmede hiçbir şekilde Cumhuriyet Halk Partimizin Silivri Aday Adayları gündeme gelmemiştir. Adaylık veya isim tavsiyesi gibi bir konu asla dile getirilmemiştir.

Silivri Eski Belediye Başkanı ile İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu görüşmesinden sonra Silivri kamuoyunda aday isimlerinin görüşüldüğü, aday ismi kullandığı gibi ifadeler doğru değildir.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ilçemizde siyaset yapan sorumluluk sahibi tüm paydaşların en başta gelen görevleri arasındadır.

Bu bağlamda ilçe başkanı olarak Silivri kamuoyunu bilgilendirmek için bu basın duyurusunu yapma gereği duydum. CHP Silivri olarak tabanımızla birlikte 1 Nisan sabahı seçimi zaferle taçlandıracak adayımızı belirleme ve kamuoyuna sunma konusunda gerekli çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Kimsenin örgütümüz adına aday belirlenmesi konusunda çaba sarf etmesine, hele ki partimizin dışından birilerinin bu konuya dahil olma çabalarına asla müsaade etmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.”

Editör: Cem Güner