Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile Cumhur İttifakı ortağı AK Partili belediye meclis üyeleri arasında dört dörtlük bir uyum olmadığını üç yıldan bu yana zaman zaman görüyoruz.

Öncelikle kusur aramaktan ziyade konuya ortaklık felsefesi açısından bakmamız gerekiyor. Kardeşler arasındaki ortaklıklar dahil olmak üzere hangi ortaklık dört dörtlüktür ki…

MHP başka bir siyasi parti, AK Parti başka bir siyasi parti…

Düşünceleri farklı, programları farklı, tabanları farklı…

İki ayrı tüzel kişilik…

Elbette ortak amaçlar doğrultusunda yeri geldiğinde birlikte hareket edilir (ki ediliyor da) ancak nereye kadar…

Mühendisler şu tabiri çok sık kullanır;

Firesiz iş olmaz…

Yani hiçbir işi kafanızda planladığınız gibi dört dörtlük yapamazsınız…

Mutlaka bir yerden aksayacaktır ve önemli olan da bu aksamayı asgari düzeyde tutabilmektedir.

Dün, halk arasında “Tarım Lisesi” olarak bilinen Özel Silivri TÜRAM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin diploma töreni yapıldı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve belediye bürokratları ile birlikte AK Partili Silivri belediye meclis üyeleri Sami Barlas, Sefer Ölçer, Mustafa Çolakoğlu ve Yasin Gören de protokol sandalyelerinde yerlerini aldı.

Okulun tüzel kişiliğinin sahibi olması dolayısıyla Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen tören programı kapsamında; Hem Silivri Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili hem de İBB Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı olan Sami Barlas da kürsüye davet edilerek kendisine konuşma yapma imkanı sağlandı. Yine devamında öğrencilerin diploma ve ödülleri takdim edilirken Barlas da ödül vermek üzere sahneye davet edildi.

Volkan Yılmaz’a ait olan sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda Barlas, ÖlçerÇolakoğlu ve Gören’in de protokol sıralarındaki fotoğrafları paylaşıldı.

Yani, AK Partili belediye meclis üyeleri bu törende protokol ve nezaket kuralları dahilinde gerektiği şekilde onore edildi.

Daha sonra Sami Barlas kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı ve bu paylaşımda “Ak Parti Teşkilat Mensuplarımız ve Meclis üyelerimiz Yasin Gören , Mustafa Çolakoğlu , Sefer Ölçer ile beraber. Silivri Belediyesi #TÜRAM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizden mezun olan 26 öğrencimizin mezuniyet törenlerine katılım sağladık. Öğrencilerimizi kutluyor. Eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.” satırlarını kullandı.

Barlas, “Cumhur İttifakı Belediye Başkanı” olan Volkan Yılmaz’ın adını bile anmadı…

Bu belki küçük bir örnek…

Ancak bu örnekten yola çıkarak kafamda şu soru oluşuyor:

Silivri Belediyesi yönetimini oluşturan Cumhur İrtifakı ortaklığı içerisinde; acaba ayırımı ve ötekileştirmeyi hangi taraf yapıyor?

Sami Barlas'ın; biraz daha olgun, biraz daha toparlayıcı ve birleştirici şekilde hareket etmesi gerekmiyor mu?

Screenshot_20220618-094255_Facebook

Screenshot_20220618-094308_FacebookScreenshot_20220618-092111_Facebook