Kandırılıyorsun ey Silivri.. Oyuna getirildin ey Silivri...

Güvenlik soruşturması nedir?

Herhangi bir kamu kurumunda işe başlayacak olan kişinin; polis, jandarma ve MİT'teki istihbari bilgilerinin, yabancı kişiler ve devletlerle olan ilişkilerinin, terör örgütleri veya suç örgütleri ile ilişkisinin olup olmadığının soruşturulmasıdır.

Geçtiğimiz yıllarda sadece üst düzey görevler için aranan güvenlik soruşturması şartı 15 Temmuz 2016’dan bu yana her türlü kamu görevi için zorunluluk haline getirildi.

Belediyelerde de işe girebilmek için öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğü’ne güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yazılarının yazılması ve sonuçlarının beklenmesi gerekiyor.

Ancak burada bir püf noktası var…

Örneğin Silivri Belediyesi'nde bu dönem eş, dost, akraba gibi kayırılacak insanları güvenlik soruşturması sonucu gelmeden işe başlatıyorlar. Yazılan yazıya cevabın gelmesi; şahıs işe alındıktan sonra bekleniyor.

Ancak verilen sözün tutulmayacağı ve atlatılması planlanan insanlar için ise “aaa hiç olur mu güvenlik soruşturması sonucu gelmeden işe başlatamayız” denilerek bahane uyduruluyor.

Belki de soruşturma yazınız hiç yazılmıyor bile…

Hani ben hep anlatıyorum ya; Bora Balcıoğlu’nun insanların desteği kazanabilmek için bol keseden yalan vaatlerde bulunduğunu ve seçildikten sonra da aynı insanlardan köşe bucak kaçtığını artık duymayan, bilmeyen kalmadı diyorum…

Özellikle de başkan yardımcılığı, belediyede iş, müdürlük, çay bahçesi vs. gibi sözler verilen insanları şimdilerde atlatabilmek için hangi numaralar yapılıyor ve hangi yalanlar söyleniyor sizlere tek tek açıklamaya devam ediyorum.

Şimdi de diyorum ki; Silivri küçük bir yerleşim bölgesi.. Şöyle bir sağa sola bakın.. Tanıdıklarınıza sorun soruşturun; bütün bu yazdıklarımın onlarca örneğini duyacak, hatta tanık olacaksınız…

Falancanın güvenlik soruşturması sonucunu beklemeyecekler ama sizinkini bekleyecekler...

Filancanın sonucu çabucak gelecek ama sizinki bir türlü gelmeyecek...

Ne demiştik?

Belki de güvenlik soruşturması yazınız yazılmayacak bile...

Bora Balcıoğlu hepinize oyun oynuyor…

Geçmiş olsun...