Supersilivri.com Genel yayın Yönetmeni Cem Güner’in 15 Eylül 2022 tarihli “Mürdüm Eriği” başlıklı yazısı üzerine Süleyman Gençoğlu, avukatı Demirali Çetingöz aracılığıyla bir açıklama gönderdi.

Gençoğlu’nun açıklaması özetle şu şekilde:

İnşaat yapılan yer tarım alanı olmayıp, Kurfallı Köyü’nün mahalle statüsüne geçtiğinden bu yana köy imar içerisindedir. İnşaat yapılan alanın tapusu Süleymen Gençoğlu’na veya eşine ait değil, kuzenlerine ait olup kat karşılığı inşaat sözleşmesi ile Genç Ziraat San. Ve Tic. Ltd. Şti. müteahhitlik işini üstlenmiştir. İki adet yaklaşık 10 bin metrekarelik arsaların tevhidi ile 13.09.2021 tarihinde imar durumu alınmış ve bu imara uygun olarak 20.07.2022 tarihinde proje tasdiki ile Silivri Belediyesi tarafından ruhsatladırılmıştır. İnşa edilecek her bir villa ve havuz, ruhsatta yazan metrekareleri esas alınarak yapılacak olup, kontrolleri yapı denetim firması tarafından yapılacaktır.

Son olarak daha önceki yazılarınızda da konu ettiğiniz sahildeki sucuk arabası para kazanma amacı ile değil, Silivri’nin tanıtımına ve dekoruna katkı vermek için zararına katlanılan bir projedir.

CEM GÜNER'İN YAZISI (tıklayın) 

Editör: Cem Güner