Silivri CHP karışıyor...

CHP Silivri İlçe Sekreteri Ersan Bekler’in dün akşam saatlerinde “ben tek siz hepiniz” şeklinde yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı dikkatleri çekti.

Ersan Bekler ne demek istedi?

İsterseniz öncelikle 5 ay öncesine dönelim…

Tarih 13 Kasım 2023 Pazartesi…

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen parti meclisi üyeliğine seçildiği için yeni bir ilçe başkanı belirlenmesi gerekiyor. Silivri ilçe yönetim kurulu da (CHP tüzüğünde "ilçe meclisi" deniyor) bu amaçla parti binasında toplanıyor.

Yapılan toplantıda ilçe sekreteri İbrahim Kömür ve ilçe yönetim kurulu üyesi Ersan Bekler adaylıklarını koyuyor. Oylamaya geçilmeden önce saatlerce pazarlıklar yapılıyor. O günlerde yeniden belediye başkan adayı olmak için uğraşan Özcan Işıklar telefon üzerine telefon ediyor. Berker Esen koşa koşa partiye geliyor ve yönetim kurulu üyelerine hitaben şu konuşmayı yapıyor;

Arkadaşlar ben İbrahim (Kömür) Abi’ye kefilim. Eğer ki oylama yapılırsa beni oylamış olursunuz ve refüze olurum. İbrahim Abi’nin buradan oy birliği ile çıkması gerekiyor. Lütfen, sizlerden rica ediyorum bu şekilde karar defterine yazalım

Bu konuşmadan sonra yönetim kurulu üyeleri ikna olmuyor ancak Ersan Bekler bir şekilde ikna ediliyor ve adaylıktan çekiliyor. İbrahim Kömür tek aday olarak kalıyor. Ve Esen’in de baskılarıyla karar defterine “İbrahim Kömür’ün oybirliği ile ilçe başkanı seçildiği” (!) yazılıyor.

Bekler; Kömür’ün eski görevine yani ilçe sekreterliğine getiriliyor…

Peki şimdi ne oluyor da Ersan Bekler aylar sonra isyan etme noktasına gelerek facebook üzerinden “ben tek siz hepiniz” şeklinde bir paylaşım yapma ihtiyacı hissediyor?

Acaba belediye alındıktan sonrası için Bekler’e bir söz verilmişti de o söz mü tutulmak istenmiyor?

Ersanbeklerpaylasim