Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, önceki dönem belediye başkanı Volkan Yılmaz’ın vizyon projeleri arasında yer alan ve “Spor Adası” inşaatında incelemelerde bulundu.

Tesisin adını değiştirerek “Yeni Spor Kompleksi” ismini veren Balcıoğlu, proje detayları hakkında bilgi alarak, inşaat alanını dolaştı.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 17.19.06 (1)

Yeni Mahalle Kiptaş 2'nin karşısında yer alan ve "Spor Adası" olarak adlandırılan bu devasa tesis, 45.000 metrekarelik bir alan üzerinde inşa ediliyor. Tesis içerisinde üç futbol sahası, iki basketbol sahası, bir kapalı spor kompleksi, bir kapalı tenis salonu, geniş bir otopark ve yaşam alanları yer alacak.

Başkan Balcıoğlu, "Silivri'miz için çok önemli bir yatırım olan Spor Adası, gençlerimiz başta olmak üzere tüm hemşerilerimize kaliteli spor hizmeti sunacak. Burası, yediden yetmişe herkesin faydalanabileceği, ailelerin zaman geçirebileceği bir yaşam ve spor alanı olacak," dedi. Bu kompleksin, Boğluca Yaşam Vadisi 4. etap bölgesinde yer alması, çocuklar ve gençler için çeşitli aktiviteler sunması planlanıyor.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 18.08.42

BALCIOĞLU GENÇLİK MERKEZİ İNŞAATINI DA İNCELEDİ

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, yine önceki dönem belediye başkanı Volkan Yılmaz’ın vizyon projeleri arasında yer alan ve “Gençlik ve Kültür Merkezi” inşaatında da incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Kültür Merkezi, Silivri'nin gençlerine ve tüm halkına satranç odası, robotik kodlama atölyesi, dijital fotoğrafçılık atölyesi, 408 kişilik çok amaçlı salon, drama ve bale salonu, oyun odaları ve 185 koltuklu nikah salonu gibi çeşitli faaliyet alanları sağlayacak. Bu merkez, gençlerin ilçe dışına çıkmadan eğitim ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam sunmayı amaçlıyor.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 18.08.43

Silivri Belediyesi örnek gösterildi Silivri Belediyesi örnek gösterildi

Toplam 13.291 metrekarelik alan üzerine kurulan merkez, gençlerin kültürel ve sosyal faaliyetlerini destekleyecek bir dizi imkan sunacak.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 19.17.19

SİLİVRİ SAHİLİNİ DOLAŞTI

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, daha sonra Fen İşleri Müdürü Mustafa Tuncay Durgut ile bielkikte Silivri sahilinde bazın incelemeler yaptı.

Editör: Cem Güner