Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Fox TV ana haber bülteni sunucusu Selçuk Tepeli’nin canlı yayında isyan etmesine yol açan Silivri’deki bazı köylerinin tapu sorununu Silivri Belediyesi olarak çözeceklerini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve bakanlık bürokratları ile geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Ankara’da görüşen Yılmaz, bakanlık ile Silivri Belediyesi arasında yetki devri anlaşması yapılması için prensipte anlaştıklarını söyledi.

Silivri’nin Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere (köyleri) mahallelerinde bu hafta içerisinde vatandaşları bilgilendirmeye yönelik toplantı düzenleyeceklerini belirten Yılmaz; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Silivri Belediyesi arasında yetki devri sözleşmesi yapılacak. Bu üç mahallemizdeki tarım arazileri ile ilgili gerek kıymet takdiri gerekse bütün işlemleri Silivri Belediyesi olarak aldığımız yetki çerçevesinde biz yapacağız. Ödemeler maliye hazinesine yapılacak. Bu konuda vatandaşımız lehine hangi kolaylıkların gösterilmesi gerekiyorsa o kolaylıkları göstereceğiz. Yakın zamanda Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere’deki tapu sorunu kesin ve somut bir şekilde Silivri Belediyesi tarafından çözülecek, vatandaşın tapusu eline verilecek. Bu şekilde son derece hızlı ve doğru çözümü meselenin yerinde gerçekleştirmiş oalcağız. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a ve bakanlık bürokratlarına da gösterdiği ilgi ve kolaylıktan dolatyı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Cem Güner