31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Silivri Belediye Başkan Adayları; İYİ Parti hariç tamamen belirlenmiş durumda. Silivri açısından bakıldığı zaman MHP (Cumhur İttifakı) Adayı Volkan Yılmaz ile CHP Adayı Bora Balcıoğlu arasında kıyasıya bir rekabet yaşanacağı görülüyor.

Şimdiye kadar siyasi parti ile çeşitli kişi ve kuruluşlar tarafından çok sayıda kamuoyu araştırması ve anket yapıldı. Bu anketlerin sonuçları kamuoyuna açıklanmadı. Ancak sızan bilgilere göre anketlerin tamamında mevcut belediye başkanlığı görevine devam eden Volkan Yılmaz bu yarışı açık ara önde götürüyor. Bu anketlere örnek vermek gerekirse Yeniden Refah Partisi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında Optimar Araştırma Danışmanlık A.Ş. aracılığıyla bir kamuoyu araştırması yaptırıldı.

Elde edilen rapora göre; Silivri’deki bütün mahallelerde 18 yaş üzeri toplam 1062 seçmenle görüşüldü. Volkan Yılmaz, Bora Balcıoğlu, Metin Karakaş ve Ömer Hakverdi isimlerinin vatandaşa sorulduğu araştırma sonucunda; Yılmaz, en yakın rakibi Balcıoğlu’nda iki katından daha fazla destek alıyor.

Kamuoyu araştırmasının sonuçları şu şekilde:

Volkan Yılmaz: Yüzde 51,7

Bora Balcıoğlu: Yüzde 24,4

Metin Karakaş: Yüzde 5,9

Ömer Hakverdi: Yüzde 2,5

Cevap yok: Yüzde 12,1

Diğer 3,3

Anket1

Editör: Cem Güner