Yılbaşı gecesi Silivri Belediyesi, sahilde eğlence düzenledi. Ve hiç abartmadan yazıyorum; 5 bin kişiye yakın bir kalabalık vardı. CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu burada yoktu. 5 bine yakın insanla kucaklaşma fırsatını kaçırdı... Büyük ihtimalle yılbaşı a

Yılbaşı gecesi Silivri Belediyesi, sahilde eğlence düzenledi. Ve hiç abartmadan yazıyorum; 5 bin kişiye yakın bir kalabalık vardı.

CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu burada yoktu.

5 bine yakın insanla kucaklaşma fırsatını kaçırdı...

Büyük ihtimalle yılbaşı akşamı elinde içkisiyle keyif yapmıştır.

Yine geçtiğimiz hafta içerisinde Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yeni yasa ile Silivri'nin mahallesi haline gelen 13 köyü tek tek ziyaret etti. CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, bu ziyaretlere de iştirak etmedi.

Peki ne yaptı?

Aynı saatlerde partideki odasında oturup çay kahve içti...

Sevgili Silivrililer,

Bazı görevler fedakarlık ister. Özel hayatınızdan, gezmenizden, tozmanızdan, istirahatinizden ve keyfinizden fedakarlık etmeniz gerekir.

"Ben yıllarca çalıştım, emekli oldum; artık sabahın köründen gece yarılarına kadar insanlarla uğraşmak istemiyorum. Nasılsa bu yaştan sonra paraya da ihtiyacım yok, eşimle dostumla akşama kadar çene çalıp çay kahve içmek istiyorum" diye de düşünebilirsiniz.

Ama o zaman siyasi lokomotif pozisyonu gerektiren görevleri üstlenmeyeceksiniz. O zaman harıl harıl çalışmayı gerektiren makamları işgal etmeyeceksiniz.

CHP İlçe Başkanlığı makamı; sabahtan akşama arkanızı yaslanıp çay kahve içerek vakit geçireceğiniz bir makam değildir.

CHP ilçe başkanlığı odası da emekli kahvehanesi değildir...

Bugün en yakın rakipleri olan AK Parti yöneticileri büyük bir hırsla harıl harıl çalışırken; Mümin Tuğlu arkasına yaslanıp çay kahve içerek zaman geçirmeyi kendisine nasıl yakıştırabiliyor aklım almıyor.

Aslında aklıma bir ihtimal geliyor. 2009 seçimleri öncesinde CHP'de aday adaylığı yarışı yaşanırken parti genel merkezinin Özcan Işıklar adı üzerinde mutabık kalmasıyla birlikte Mümin Tuğlu eşine az rastlanır bir kurnazlık girişimine başvurmuştu. Işıklar'ın adaylığına itiraz etmek için Ankara'ya giden Selami Değirmenci ve Yavuz Çengel'e "siz de çekilin Özcan da çekilsin ben aday olayım" teklifini iletmişti.

Silivri Belediye Başkan adaylığı Mümin Tuğlu'nun gönlünde yatan gizli bir aslandır. Ancak hiçbir zaman da mertçe ortaya çıkarak "ben adayım" dememiştir.

Özcan Işıklar'ın çalışmalarına destek olmayışının altında eğer ki kendi adaylık arzusu yatıyorsa; bu uğurda, "aman Işıklar yıpransın" beklentisi altında ilçe başkanlığı görevinin gereklerini kasıtlı olarak yerine getirmiyorsa; bu yaptığı "partisine ihanet" olarak tarihe geçecektir diye düşünüyorum.

Şunu çok iyi biliyorum ki; Silivri siyasetinin tek kurnazı Mümin Tuğlu değildir.