Silivri Gazeteci Yaşar Gürsoy’un 6. kitabı olan “Atatürk’ün Katilleri ve O Doktor” raflarda yerini aldı.

Gürsoy, bu kitabında, Atatürk’ün ölümünün; yüzlerce yeni bilgi, onlarca yeni belgeyle gizemli ve hatta acımasızca planlanıp gerçeğe dönüşen bir suikast olduğunu iddia ediyor.

Gazeteci Yazar Yaşar Gürsoy’un babası Silivri’nin Küçük Sinekli Köyü’nden Yaşar Ruhi Gürsoy, 20 yaşına Kadar Küçük Sinekli’de kaldıktan sonra İstanbul’a gitmiş ve Yedikule tren istasyonunda kaynakçılık yapmış.

1968 İstanbul doğumlu Yaşar Gürsoy gazeteciliğe 1984 yılında, lise öğrenimine Şehremini Lisesi'nde ikinci sınıfa devam ederken, Güneş Gazetesi'ndeki stajı sonrasında muhabir olarak başladı. 1985'te kadrolu olarak Türkiye Gazetesi’nde aktif gazetecilik hayatına başladı. Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler dalında yapan Gürsoy, 1986-1988 yılları arasında Çetin Emeç’in Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Hürriyet Gazetesi’nde görev aldı. 1992'de sonradan adı Doğan Haber Ajansı olan Hürriyet Haber Ajansı (hha) Genel Müdürü Uğur Cebeci ile Günaydın Gazetesi’nde, 1993'te Kürşat Başar’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlendiği Tempo Dergisi’nde görev aldı. 1997'de dergiyle aynı isimli televizyon programıyla televizyonculuk hayatına adım atan Yaşar Gürsoy 1994'te Savaş Ay ile A Takımı’nın kuruluşunda bulunduktan sonra, 2000 yılından itibaren Bayındır Holding'e ait BRT'de iki yıl boyunca editörlük, muhabirlik ve belgesel programcılığı görevlerini üstlendi. 1994-1998 yılları arasında Ardan Zentürk, Cem Aydın, Aydın Özdalga, Tuncay Özkan ile Haber Merkezi’nde Uğur Dündar, Prof. Haluk Şahin ve Mehmet Ali Birand ile Kanal D Haber’de, Ali Kırca, Yılmaz Özdil, Korcan Karar ve Mehmet Barlas ile Atv Haber’de savaş muhabirliği dahil olmak üzere çeşitli alanlarda habercilik ve haber programcılığı yapan Gürsoy, Ali Kırca’nın sunduğu Siyaset Meydanı programında yapımcı ve editörlük görevini üstlendi. Ali Kırca’nın görevi bırakmasının ardından Mehmet Barlas’ın sunduğu bültenlerde Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevine başlayan Gürsoy ardından Habertürk TV’de Editör ve Ciner Medya Grubu'na bağlı Show TV Haber Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Basılı 6 eseri ve yayınlanmış 12 belgeseli bulunan Yaşar Gürsoy iki çocuk babasıdır.

Editör: Cem Güner