Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Şahin Dirik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Nursel Erel Kent Konseyi Başkanı seçildi Nursel Erel Kent Konseyi Başkanı seçildi

Dirik, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Günümüzde oldukça zor şartlarda görev yapan, tarafsızlığı şiar edinmiş, insanlara bilgi akışı ve haber sağlama noktasında çok önemli bir görev üstlenen basın çalışanları özgür basın anlayışının olmazsa olmaz unsurlarıdır. Türlü zorluklara göğüs gererek gecesini gündüzüne katıp, sıcak soğuk, yaz kış, tehlikeli tehlikesiz demeden canını dişine takarak çalışan basın emekçilerimiz, baş tacıdır.

Ne yazık ki günümüz şartlarında Türkiye devasa bir gazeteciler hapishanesi olma yolunda ilerliyor. Basın özgürlüğüne duyulması gereken saygı, yok olmaya yüz tutmuş. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak basın mensubu arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği her daim sağlamaya çalışıyoruz. Bizler için ayrı bir yeri olan Silivri’mizin değerli gazetecileri, ilçemizdeki gelişmeleri, gerçekleştirilen faaliyet ve çalışmaları halkımızla paylaşıp vatandaşlarımızla bizim aramızda bir köprü görevi görüyorlar ve bu bizleri çok mutlu ediyor.
Şahsım adına konuşacak olursam; yıllardır köşe yazarlığı yaptığım için yerel basınımızla fazlasıyla içli dışlı olma fırsatı buldum ve onları yakından tanımaktan çok memnum oldum.
Umuyorum ki aramızdaki bu pozitif iletişim daima sürer. Güzel Silivri’mizin sosyal, kültürel, turistik ve ekonomik gelişmesine yaptıkları haberler ile destek veren, kentimizde yerel ve ülkemiz çapında ulusal olarak gazetecilik görevini yürüten tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Hem iş hayatlarında hem de özel yaşamlarında her birine sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum."

2d9bff94-c6d4-4fd2-802a-024fd2677786

Editör: Cem Güner