Silivri Kavaklı'da yaşanan olay aslında çok önemli...

Kavaklı’da ne yaşandı?

16 Haziran 2023 Cuma günü okullar kapanırken, Kavaklı İlkokulu’nda gelenek olduğu üzere bir sınıftaki öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte kara tahtanın önünde fotoğraf çektiriyor. Ve bu fotoğraf sosyal medyada paylaşılıyor.

Ancak ilkokul öğrencilerinin arkasındaki sınıf tahtasında bir adet büyük boy LGBT bayrağı var…

LGBT ne demek?

Lezbiyen, gay, biseksüel ve travestilerin oluşturduğu, günümüzde ise “normali hariç” her türlü çarpık cinsel ilişkinin “normal” kabul edilmesi için çaba harcayan bir sivil toplum örgütü.

Peki LGBT bayrağının ilkokulda ne işi vardı?

Öncelikle o bayrak masumane bir şekilde gökkuşağı renklerinin bir araya gelmesiyle oluşan “ne var canım bunda renklerden mi korkuyorsunuz” durumu değil… LGBT bayrağındaki renklerin bir dizilim sırası ve sayısı var. Sınıftaki bayrak; LGBT bayrağı ile aynı koşulları taşıyor ve grafiksel olarak da aynı unsurları barındırıyor.

Yani o bayrak bal gibi de LGBT bayrağı…

Peki burada bir kasıt var mı?

İşte önemli olan burası zaten…

İlkokulda 10 yaşın altındaki çocukların eğitim gördüğü bir sınıfta o bayrağın ne anlama geldiğini çocukların bilmesine imkân yok.

Peki öğretmen biliyor muydu?

LGBT’nin ne olduğunu bilmeniz için ille “onlardan” olmanız gerekmiyor. Ben de biliyorum ama “onlardan” değilim. Bu bir genel kültürdür. Bileceksiniz ki bu tüp kazalara maruz kalmayasınız…

Ancak öğretmenin LGBT bayrağını tanımadığını, eşcinsellik simgeleri içerdiğini bilmediğini ve tamamen bir kazaya veya komploya kurban gitmiş olabilme ihtimalini de düşünebiliriz.

Yani kasıt değil de tamamen çok talihsiz bir kaza yaşanmış olabilir…

Bütün bunların yanında kesinlikle göz ardı etmememiz gereken bir ihtimal daha var.

Olayın yaşandığı günün içerisinde bulunduğu hafta, eşcinsel dünyası açısından çok önem verilen ve adına “Onur Haftası” denilen bir zaman dilimini kapsıyordu. Olayın böyle bir hafta içerisinde yaşanması da düşündürücü bir durum…

Diğer taraftan son zamanlarda küçük çocuklar üzerinden çok fazla eşcinsellik propagandası yapılmaya başlandı. Dünyanın değişik bölgelerinde 10 yaşın altındaki çocukların gay, lezbiyen ve transeksüelliği seçmesi, cinsiyet değiştirme ameliyatları olabilmesi ile alâkalı propaganda yapılıyor.

Yani bazı toplumları psikolojik olarak çökertebilmek için dünya çapında bir strateji yürütülüyor.

Silivri’deki olayın da böyle bir döneme rast gelmesi ne kadar tesadüftür bilemiyorum.

Ne yazık ki çok düşündürücü…