Çanta’da imar uygulaması yapılan arazinin sahibi Arap’mış… Böyle uzun boylu, eli kocaman, ayağı kocaman, fellâh gibi bir adam diye anlatılıyor…

Şimdi Arap’ın fiziksel özelliklerini bir kenara bırakarak burada Volkan Yılmaz’ı yıpratmak için kurgulanan “algı oyununu” anlatmak istiyorum.

Diyelim ki; cadde üzerine 5 adet boş dükkan var. Ve bu dükkanlardan biri sizin, diğerleri de komşularınızın.

Kendinize ait dükkânı lokanta olarak değerlendirmek istiyorsunuz. Gerekli hazırlıkları yaptınız ve belediyeye ruhsat için başvurdunuz. Yasal şartları da oluşturduğunuz için ruhsatınızı aldınız.

Komşularınızı kışkırtmak isteyen başka bir esnaf aynen şu şekilde yaygara yapmaya başladı:

Bakın gördünüz mü, belediye ayrıcalık yaptıııı, sadece Mehmet Efendi’ye lokanta ruhsatı verildiiiii, niçin diğer dükkanlara da verilmediiii…

Tamam da diğer dükkanlar ruhsat için başvurmadı ki…

Sadece siz başvurduğunuz için size verildi…

Diğerleri de başvurduğu zaman onlar da alacak…

İşte Çanta’da imar uygulaması yapılan arazinin konusu aynen böyle…

Arap, taslak teklifini hazırlayarak belediyeye başvuruda bulundu. Yasal şartları taşıdığı için teklifi belediye meclisinde kabul edildi.

Söz konusu uygulama Arap’ın arazisini değerlendireceğinden dolayı  kendisinden resmi olarak Silivri Belediyesi kasasına makbuz karşılığı yüklüce bir miktar da bağış alındı.

Yani kamu menfaatleri neyi gerektiriyorsa o yapıldı…

Aynı adadaki diğer parsel sahipleri başvuru yaparlarsa onlara da aynı uygulama yapılacak doğal olarak…

Ancak yerel seçimler yaklaştığı için bunu fırsata çevirmek isteyen muhalefet; Silivri’deki yerel internet trollerini de kullanarak yaygara koparmaya, kelime oyunları ve algı oyunları ile Volkan Yılmaz’ı yıpratmaya çalışıyor.

Çamur at izi kalsın, vatandaşın kafası karışsın mantığı…