Silivri Kavaklı İlköğretim Okulu’ndaki bir sınıfta yılsonu karnelerini alan ilkokul öğrencileri hep birlikte tahtanın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ancak fotoğraf çekimi sırasında tahtada asılı olan gökkuşağı renklerini içeren bayrak da fotoğrafa yansıdı.

Başta iktidara yakın olarak bilinen Sabah, Takvim ve Yeni Şafak gazeteleri olmak üzere çok sayıda ulusal yayın organında söz konusu bayrağın eşcinselliği simgeleyen “LGBT bayrağı” olduğu iddiası doğrultusunda yayınlar yapılmaya başladı. Sabah Gazetesi’nin internet sitesinde söz konusu olay; “Karne günü LGBT terörü. Öğretmenden büyük skandal; çocukları sapıklığa alet etti” başlığıyla yayınlandı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI DEVREDE

Ahter Nur adlı öğretmenin adının geçtiği konuyla alakalı olarak ulusal medyaya yansıyan haberlerde Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in de açıklamasına yer verildi. Bakan Tekin, olayla ilgili olarak soruşturma açıldığını belirtti.

ONUR HAFTASI'NA DENK GELMESİ TESADÜF MÜ?

LGBT camiasında yıllardan bu yana Haziran ayı içerisinde "Onur Haftası" adıyla farkındalık oluşturulması amacıyla etkinlikler düzenleniyor. 2023 yılının "Onur Haftası" ise 12 - 18 Haziran tarihleri arasında yani içerisinde bulunduğumuz günlerde başladı. Silivri Kavaklı İlköğretim Okulu'nda söz konusu bayrağın da tesadüfen mi yoksa Onur Haftası dolayısıyla "LGBT her yerde" mesajı verebilmek için mi kullanıldığı bilinmiyor.

Editör: Cem Güner