Selami Değirmenci için “Silivri’nin Henr Kissinger’i” diyebilir miyiz?..

Henry Kissinger’i bilirsiniz veya adını duymuşsunuzdur…

1973 ila 1977 yılları arasında ABD Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Kissinger, daha sonrasında gayri resmi şekilde ABD politikalarının belirlenmesinde ve şekillenmesindeki rolüne devam etmiştir.

1923 doğumlu olan Kissingher günümüzde 100 yaşındadır ve halen Bilderberg toplantılarına katılarak kısmen faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yani KissingerDerin ABD”dir…

Peki şimdi bir matematik orantısı kuralım ve aynı hikâyeyi Silivri çapında düşünelim… Silivri’nin geçmişinde önemli görevlerde bulunarak halen ilçe siyasetinde yönlendirici konumda olan tecrübeli bir siyasetçi var mı?

Hayatta olan belediye başkanlarını gözden geçirdiğimizde; bu tanıma en çok uyan ismin Selami Değirmenci olduğunu düşünüyorum.

Hüseyin Turan’ı kendi partilileri dahil artık kimse tınlamıyor… Özcan Işıklar da yeniden aday gösterilebilmek için parti içerisinde adeta kendini yırtıyor. Selâmi Değirmenci ise gerek el altından yürüttüğü kulis faaliyetleri, gerekse farklı partilerden adaylığını koyarak denge taşı stratejisiyle yerel seçimleri manipüle edebiliyor.

İşte bu nedenlerden dolayı Selami Değirmenci için “Silivri’nin Henr Kissinger’i” diyebiliriz...

Yani, bir çeşit “Derin Silivri”…