Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar ve Kent Yoksulluğu Komisyonu tarafından “Tüketilme ve Yoksullaştırma Politikalarına Karşı İstanbul Kent Yoksulluğu Buluşması” düzenleniyor.

 6 Temmuz 2024 Cumartesi günü saat 15:00 ila 18:00 arasında Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan buluşma kapsamında çeşitli akademisyen, toplumbilimci ve ekonomistlerin katılımıyla kent yoksulluğunun sebepleri ve çözüm önerileri tartışılacak.

SİLİVRİ’DEKİ ROMANLAR DA VAR

 CHP İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar ve Kent Yoksulluğu Komisyonu Başkanı, aynı zamanda Silivri Belediye Meclis Üyesi Cihan Demir’in girişimleri sonucunda yıllardan bu yana Silivri’de ikamet eden Roman vatandaşların da kent yoksulluğu kapsamındaki zorlukları, etkinliğin gündem maddeleri arasında yer alıyor. Silivri’de halen ikamet eden 20 binin üzerinde Roman var. İlçedeki Romanları’ın adeta yok sayılması ve yoksulluğa itilmesi de çalışma sorasında gündeme gelecek.

 DEMİR CİDDİ ÇABA HARCIYOR

 Silivri Belediye Meclis Üyeliği’nin yanı sıra CHP İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar ve Kent Yoksulluğu Komisyonu Başkanı olarak da görev yapan Cihan Demir, Türkiye’de yoksulluğun artış göstermesi ve sebeplerinin tespiti üzerine ciddi bir gayret sarf ediyor. Demir ve komisyon üyelerinin bu çalışmalarını zaman zaman rapor haline getirerek CHP genel Başkanı Özgür Özel’e de sunuyor.

KAGİD Balcıoğlu'nu ziyaret etti KAGİD Balcıoğlu'nu ziyaret etti

 ÖZEL’LE GÖRÜŞECEKLER

 Cihan Demir başkanlığındaki Sosyal Politikalar ve Kent Yoksulluğu Komisyonu üyelerinin önümüzdeki günlerde CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile biraraya gelerek çalışmaları hakkında bilgi verecekleri öğrenildi.

Whatsapp Image 2024 06 29 At 17.56.54

Editör: Cem Güner