İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nda geçtiğimiz aylarda yapılan kongrede dönemin ilçe başkanı Ahmet Refik Bek, kendi başkan yardımcısı Gökhan Ceylan’a karşı mağlup oldu ve kongreyi kazanan Ceylan ilçe başkanlığı koltuğuna oturdu.

Devir teslimin ardından Bek ne yaptı?

Partide adeta hizip başı gibi hareket ederek parti içinde bölücülük yapmaya başladı.

Refik Bek’in kızı Aslıhan Bek, il kongresinde İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. O günden sonra devamlı olarak babasıyla birlikte gezmesi, bir kez bile ilçe teşkilatına uğramadan babasının düzenlediği hizip toplantılarına katılmasıyla dikkat çekti.

Refik Bek bununla da yetinmedi; ima yolu ile ilçe yönetimine sataşan sosyal medya paylaşımları yapmaya koyuldu…

Refik Bek’e yakınlığıyla bilinen yerel gazeteci kılığındaki bazı paralı internet trolleri ilçe başkanı Gökhan Ceylan’a sataşan sosyal medya paylaşımlarına girişti…

İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Ethem Baykal; Silivri’yi yakından tanıyan bir isim... Geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantı ile ilçe başkanı Gökhan Ceylan ve yönetim kurulu ile Refik Bek ve hizip grubunu bir araya getirdi. Göstermelik bile olsa elele fotoğraflar çektirildi.

Aslıhan Bek o toplantıda da “İl Yönetim Kurulu Üyesi” gibi değil de “babasının kızı” gibi davranarak ilçe yönetimini oluşturan partililerden uzak durdu ve babasının yanından ayrılmadı.

Her yerde siyaseti çok iyi bildiğini söyleyen Ahmet Refik Bek; ilçe kongresini kaybetmiş olmanın verdiği hırsla hem partisini bölmeye, hem de siyasetin acemisi olan kızına siyaseten zarar vermeye başladı.

NOT: Ahmet Refik Bek’in parti disiplin kuruluna verilmesi için dosya hazırlandığı duyumları alıyorum.  Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ethem Baykal ile bu nedenle ilişkileri yoğunlaştırıyor diyen partililer var…