CHP Silivri İlçe Gençlik Kolları’nın aktif isimlerinden Atakan Üstündağ kardeşimiz için dün akşam asker gecesi düzenlendi. Kendisine hayırlı tezkereler diliyorum. Allah en kısa zamanda yeniden ailesine kavuştursun.

Atakan’ın asker gecesi ile ilgili CHP Silivri İlçe Başkanlığı’nın paylaştığı fotoğraflara bakıyorum da; yine çoğu zaman yaptıkları gibi Bora Balcıoğlu’nun yer almadığı ve Özcan Işıklar’ı ön plana çıkartacak kareleri paylaşmışlar. Bunu zaman zaman Melih Yıldız için de yapmaya başladılar.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen hakkında “Parti Müdürü” veya “Kukla İlçe Başkanı” diye yazdığım zaman bana kızıyor. Ancak sen; eski belediye başkanı ve 2024 yerel seçimlerinin de aday adayı Özcan Işıklar’ın kişisel menfaatlerine göre partiyi yönetmeye kalkar, parti çalışmalarını ve yapılacak olan duyuruları Işıklar’ın menfaatlerine göre düzenlemeye çalışırsan, gazeteciler de seni “Parti Müdürü” ve “Kukla İlçe Başkanı” diye yazar.

Üç adımlık Silivri'de bunların dikkat çekmemesi mümkün mü?..

Berker Esen’in “siyasi erk sahibi olmadığını” iddia ediyorum. Neye dayanarak bunu iddia ediyorum; "Özcan Işıklar’ın kişisel menfaatlerine göre partiyi yönetmesine dayanarak" iddia ediyorum…

Işıklar, halk tarafından azledildiği belediye başkanlığını yeniden istiyor. Bu konuda büyük bir hırs sahibi. Ancak o koltuğun (CHP için söylüyorum) başka taliplileri de var. Genç isimler var. Melih Yıldız var, Bora Balcıoğlu var… Işıklar, her ikisinin çalışmalarının baltalanmasını ve kendisinin ön plana çıkartılmasını istiyor. Esen de buna alet oluyor.

Berker Kardeş, sen ilçe başkanı olarak Yıldız ve Balcıoğlu’nun önünü keserek, Işıklar’ın önünü açmaya çalışırsan İlçe Başkanı olarak değil, “Işıklar’ın oraya oturtuğu parti müdürü” olarak anılmaya başlarsın.

Bu fotoğraf paylaşmama numaralarını göreve geldiğinden beri yapıyorsun. Kurdele kesimlerinde Bora Balcıoğlu’nun bulunduğu fotoğrafları kırparak keserek paylaştığınız günleri de hatırlıyorum.

Buradan Berker Esen’e bir kez daha sesleniyorum;

Genç bir kardeşimizsin… İyi de bir insansın… Ancak Özcan Işıklar’ın siyasi hilelerinin tetikçisi olma. Kendini kullandırma… Suna Göçengil gibi “kukla ilçe başkanı” olarak anılma… Görevini düzgün yap ve yarın öbür gün toplum içerisinde başın dik olsun…

Malum yöntemlerle üç beş kuruş para biriktirmiş şu adamın kuklası olma…

İlle birilerinin adamı olacaksan, partinin adamı ol...