Yazıcı: Tercih hakkını insanların elinden alamayız Yazıcı: Tercih hakkını insanların elinden alamayız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) örgüt toplantısı düzenledi. Yerel seçim hazırlıkları konulu toplantıya İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de katıldı.

Silivri belediye başkan aday adaylarının da söz alarak konuşma yaptığı toplantıda Semih Ayeş’in konuşması sırasında kullanmış olduğu ifadeler MHP ve AK Partisi ilçe yöneticilerinin tepkisini çekti.

“DÜŞMANI SÖKÜP ATACAĞIZ”

CHP Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Semih Ayeş, sosyal medya platformu facebook’tan da canlı olarak paylaşılan konuşmasında; “… İzmir’den nasıl o düşmanı söküp attıysak, denize döktüysek, hepimiz burada birleşerek umutla geleceğe bu düşmanı buradan söküp atacağız…” ifadesini kullandı.

MHP’DEN SERT TEPKİ

Konuşmanın facebook’ta paylaşılması üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın yazılı bir açıklama yaptı.

Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

“CHP Silivri ilçe örgütünde 28 Aralık 2023 tarihinde yani bu akşam yapılan bir toplantıda, Silivri siyasetinin nezaketine ve hoşgörüsüne yakışmayacak skandallara bir yenisi daha eklenmiştir.

Belediye başkan aday adaylarından olan Semih Ayeş adlı kişi, ‘Mustafa Kemal Atatürk gibi, nasıl o düşmanı İzmir’den denize döktüysek, denize attıysak, burada da birleşerek bu düşmanı buradan söküp atacağız’ demiştir.

Semih Ayeş, üç kuruşluk aklıyla beş kuruşluk bir laf etmiştir.

Anlaşılan o ki, Cumhur İttifakının Milliyetçi Hareket Partili Silivri Belediyesi’ni düşman belleyen bu kişiyi, partili-partisiz her kesimden Silivrili hemşehrilerimizin oylarıyla göreve gelen Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz’dan ve Silivri halkından acilen özür dilemeye davet ediyoruz.

Biz nereden geldiğimizi, nasıl geldiğimizi, hangi badireleri aştığımızı,  hamd olsun biliyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiye nüfuz etmiş sizin gibi tipler neyi biliyor, nereye hizmet ediyor, merak ediyoruz.

CHP Genel Başkanı'nın son günlerdeki skandal eylem ve söylemlerinin bir benzerini yapan Semih Ayeş’in, Cumhur İttifakını ve Silivri siyasetini provoke eden söylemlerini halkımızın takdirine bırakıyoruz.

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin devamı DEM Parti’yle ittifak çabasında olan CHP’nin Türk ve Türkiye düşmanlarıyla haşır neşir siyaseti ortadadır. 

Düştüğünüz rezillikten ve bataklıktan Silivri’deki sonuçlarını etkilemek amacıyla ettiğiniz bu laflar sizleri kurtaramayacaktır.

Kaldı ki CHP Silivri İlçe Örgütü, 22 Aralık 2023 tarihinde DEM Parti Silivri Örgütünü ilçe binasında kabul etmiş, iki örgüt toplantı tertip ederek sosyal medyaya sunmuştur.

CHP genel merkezinin yaptığı gibi Silivri ilçe örgütü de, terör örgütü PKK lehine gözetleme kulesi işlevi gören, Türk bayrağını hazmedemeyen, İstiklal Marşımızı söylemeyen, Milli ve manevi ortak değerlerimizi kabullenmeyen, Sözde Kürdistan havariliğinden vazgeçmeyen bölücülerin aklanma, paklanma, barınma, sığınma yeri mi olmuştur?

Ağzından saçılan kelimelerin nereye gittiğini bilmeyecek kadar hadsizleşen Semih Ayeş’i ikaz etmeyen ilçe başkanı ve il başkanı da kendilerine yakışanı yapmıştır.

2021 yılında dönemin ilçe başkanı tarafından da aynı söylemi gerçekleştiren bu zihniyetin gittiği yol yol değildir.

En nihayetinde Silivri’nin güzel insanları tekrar gerekeni yapacak, 2024 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı başaracak, işbirlikçi ve ilkesiz siyasetçilere gereken dersi verecektir.”

AK PARTİ DE TEKİ GÖSTERDİ

Konuyla ilgili olarak AK Parti Silivri İlçe Başkanı Ekrem Pamuk da yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“CHP SİLİVRİ İlçe Başkanlığı’nda belediye başkan aday adayı olan bir zat, bu akşam yapılan bir toplantıda kendince bazı tabirler kullanmış ve kendi alkışçıları ile sirk gösterilerini yerine getirmiştir.
Dikkate dahi alınmayacak olan bu şahıs, kendince Cumhur ittifakı mensuplarını Yunanlara benzetmiş ve denize dökeceğiz ifadelerini kullandığı görülmektedir.
22-23 Aralık 2023 tarihinde bütün ülkemizi derinden sarsan Pençe-Kilit operasyonları kapsamında vatanımız 12 tane fidanını şehit vermiştir. Bizler ülke olarak büyük bir acı içerisindeyken CHP’ li aday adayı daha PKK terör örgütüdür diyememişken, onları inlerinde yok etmeyi teklif dahi edememişken, kendini bilmez, söylediğini hiç bilmez mesnetsiz şahsın söyledikleri CHP Genel Başkanlığı’nın zihniyeti olduğu bariz belli olmaktadır.
Yine siyaset üslubunu bilmeyen bu şahısa denize dökülmesi gereken kesimin kim olduğunu hatırlatmakta bizlere düşmüştür. Baş nereye giderse ayakta oraya gider diyerek sözde başlarına da birkaç kelam söylemek farz olmuştur;
Genel başkanlarından tutunda il başkanlarına, ilçe başkanlarından tutunda belediye başkan aday adayları da dahil, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere teşkilat mensuplarımızı ve bizleri destekleyen on milyonları aşkın üyelerimizinde bulunduğu bizleri ülke sınırlarımızı tehdit eden unsurlar ile bir tutma hakkı sizin gibi çizgisiz insanlara verilmemiştir.
Ülkemizin içerisinde olan her hanede mehmetçiklerimizin ailesinin acısını paylaşan 81 milyonu aşkın vatandaşımız bulunurken kullanılan bu tabir şehit ailelerimize de hakaret olmuştur.
Devletimiz son 20 yılda cumhuriyet tarihinde hiç olmadığı kadar vatan birliğini ve bütünlüğünü bozmaya çalışan, onların dillendiremediği PKK ve uzantıları içerisinde bulunan hiçbir güruh için göz açtırmamış, açtırmayacaktır.
Silivri CHP İlçe Başkanlığı’nda yapılan terbiyesizliği kınarken, 12 hanede yaşanan evlat, baba, kardeş, mehmetçik acısını şahsım ve SİLİVRİ Ak Parti İlçe başkanlığı adına en derin şekilde hissetmekteyiz.
Bu vesile ile vatan toprağımız için canını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Yaralı askerlerimizin de bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını niyaz ediyorum.
Milletimizin başı sağ olsun”

Editör: Cem Güner