Aslında prensip olarak mümkün olduğunca Silivri dışındaki konular hakkında yazı yazmamaya gayret ediyorum. Çünkü yerel medyada yerel haber ve köşe yazıları olmalı. Ulusal konuları yerel medyada işlediğiniz zaman okuyucunun heyecanı kayboluyor.

Ancak Melis meselesi her ne kadar Türkiye gündemiyle alakalı da olsa bizim için yerel bir özelliği de var.

Çünkü Melis Sezen Silivrili…

Son 10 gündür ikinci kez Türkiye gündemini meşgul eden konulardan biri de başarılı oyuncu Melis Sezen’in Altın Kelebek ödül dağıtım gecesinde giydiği kıyafetti…

Normal şartlar altında “Melis’in kıyafetinden bana ne” derim ama konu öylesine gündemleşti ki bir iki kelâm etmek gerekli hale geldi.

Mesele şu ki; 5 ay önce “Yıldızı Parlayanlar” kategorisinde Altın Kelebek ödülünü alan Melis Sezen’in giydiği elbise o günlerde magazin dünyasında gündem haline gelmişti.

Aradan 5 koca ay geçtikten sonra Akit TV'de yayınlanan bir programa katılan eski MHP Milletvekili Ahmet Çakar, konuyu Melis’in elbisesine getirerek genç oyuncunun iç çamaşırına kadar yorum yapmaya kalktı.

Melis’in kıyafetinin öyle abartılacak bir tarafı yok. Kendisi Silivri’de deniz kenarında yetişen bir genç kız. Ödül töreninde giydiği elbisenin hafif dekolte olması sadece kendisini, hadi bilemediniz en fazla ailesini ilgilendirir.

Kaldı ki Melis son derece genç ve çok başarılı bir oyuncu…

Branşında starlık mertebesine doğru koşar adım ilerliyor…

Ne yazık ki Ahmet Çakar gibi unutulmuş eski siyasetçiler, arada sırada böyle başarılı gençlere sataşarak onların üzerinden isimlerini duyurmaya ve sosyal pirim yapmaya çalışıyor…

Türkiye’de maalesef böyle bir âdet de var…

Melis’in elbisesini beğenmediysen, rahatsız olsuysan; bakmazsın, kafanı çevirirsin…

"Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır" der psikologlar..

Yoksa 59 yaşındaki adama “25 yaşındaki bir kızın başarısı mı kıskandın” diye sorarlar…