Silivri eski Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ) "Yönetim Kurulu Üyesi" oldu.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarında da görünen görevlendirme aynı zamanda 16 Kasım 2021 tarih ve 10452 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nin 607. sayfasında yer aldı.

Özcan Işıklar’ın “Yönetim Kurulu Üyesi” sıfatı ile İGDAŞ’tan ne kadar maaş aldığı bilgisine henüz ulaşılamadı.

IŞIKLAR’IN KUMAR VUKUATLARI

Silivri eski Belediye Başkanı Özcan Işıklar, gerek görev dönemi içerisinde gerekse daha önce sıklıkla kumar skandallarıyla anılıyordu.

1990’lı yıllarda henüz Silivri Belediye Başkanı Yardımcısı olarak görev yapan Işıklar, o dönemde faaliyette olan Silivri Klassis Resort Hotel’in kumarhanesinde sıkça görülürdü.

2009 yılında belediye başkanı seçilen Işıklar, başkanlık dönemleri içerisinde hafta sonları Bulgaristan’a kumar oynamaya gittiği iddialarıyla eleştiri konusu yapıldı.

2015 yılında kendi partisinin (CHP) belediye meclis üyesi Av. Ünal Doğrul tarafından o günlerde Işıklar’ın kullanmakta olduğu araç Bulgaristan’da bir kumarhanenin otoparkında fotoğraflandı ve bu fotoğraf bizzat Doğrul tarafından sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

Işıklar, Bulgaristan'da çok sayıda kumarhanesi bulunan işadamı Sudi Özkan ile Kumburgaz Marin Princess Hotel'de fotoğraflandı. Yine bu fotoğraf da medyaya yansıdı.

Işıklar, bu olaydan birkaç yıl sonra yine Bulgaristan’da bir kumarhanede mekanik kumar makinelerinde oyun oynarken fotoğraflandı. Söz konusu fotoğraf anında ulusal basına da yansıdı.

Yine geçtiğimiz yıllarda Silivri Belediyesi şehir hoparlörlerinden “Kumarbaz Özcan, rüşvet parası ile kumar oynuyor" şeklinde anons yapıldı. Silivri Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada belediye hoparlörlerine yasadışı olarak sızıldığı belirtildi.

arpalik3

arpalik4

arpalik5

Editör: Cem Güner