Silivri’de faaliyet gösteren Kadir Koç adlı internet trolünün birilerini yıpratmak amacıyla yürüteceği herhangi bir dezenformasyona alet olmamak için iddianın üzerinden 48 saat geçmesini bekledim.

Özellikle de AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı’nın konuyla ilgili olarak "inceleme başlatıldığını" açıklamasının ardından kendi düşüncelerini yazabilmem için uygun zamanın oluştuğunu gördüm.

Silivri’de Kadir Koç adında bir internet trolü var…

Bu Kadir Koç, 22 Şubat 2022 Salı günü kendisine ait olan internet sitesinde yazmış olduğu bir yazıda; “...AK Partili Silivri Belediye Meclis Üyesi Orhan Çalışkan’a ait olan işyerinin ‘kaçak’ olduğunu, bununla ilgili paylaşımlar yaptığını, daha sonra AK Partili Silivri Belediye Meclis Üyesi Kenan Degdaş’ın kendisini arayarak 5 bin TL para göndermek için hesap numarası istediğini, bir arkadaşının hesap numarasını verdiğini, paranın hesaba yatırıldığını, ancak bir süre sonra yine AK Partili Silivri Belediye Meclis Üyesi olan avukat Hacer Yıldırım tarafından paranın icra yolu ile geri istendiğini..." iddia ediyor. 

Bu olay yerel basın tarafından da haber konusu yapıldı...

AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı'ndan dün akşam saatlerinde yapılan yazılı basın açıklamasında; “olay hakkında inceleme başlattıkları” duyuruldu.

Şimdi soruyorum:

1- Orhan Çalışkan’a ait işyeri gerçekten de "kaçak" mı?

2- Olayın üzerinden 48 saat geçmesine rağmen iddialar yalanlanmadı. Bu para gönderildi mi? Eğer gönderildi ise hangi amaçla gönderildi?

3- İddiaya göre; Kenan Degdaş, Kadir Koç’tan hesap numarası istemiş. Koç bu durum karşısında Degdaş’a “ne münasebet” diyerek hesap numarası vermeyebilirdi. Niçin verdi?

4- Eğer parayı geri istemeselerdi, Kadir Koçbana para gönderdiler” diyerek yine yazı yazacak mıydı?

5- Kadir Koç adlı internet trolü; başta AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve birçok siyasetçi hakkında “hakaret içerikli sosyal medya paylaşımları yaptığı” iddiası ile defalarca soruşturma ve davalara maruz kaldı. Yine iddiaya göre; bu kişiye “ağabey sana bir desteğimiz olsun” diye para gönderirken bu konular acaba akıllarına gelmiş miydi?

Şimdi bu Silivri'deki internet trolünü bazılarınız tanıyorsunuz…

Genellikle Özcan Işıklar, Ahmet Ermiş, Ahmet Refik Bek ve Taylan Güraslan gibi isimlerle birlikte hareket ediyor.

Özcan Işıklar’ın isteği üzerine hem CHP hem de İYİ Parti Silivri ilçe yönetimleri tarafından destek görüyor...

Ne gibi destek görüyor derseniz; sosyal medya üzerinden sağa sola hakaret ve küfürler yağdıran bu adam, “ben gazeteciyim” (!) diyerek kamuoyunda bu şekilde bilinmek istiyor. CHP ve İYİ Parti Silivri ilçe yöneticileri de bu adamın “gazeteci” olarak bilinmesi için kendisini basın toplantılarına davet ederek Silivri'deki gazetecilerle birlikte toplu fotoğrafların içerisinde yer alması için ortam oluşturuyor.

Bu internet trolü; geçtiğimiz aylarda Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Silivri Şube Başkanı olan Av. Nilgün Karataş hakkında ahlaksızca bir küfür paylaşımı yapmıştı. Özcan Işıklar da bu paylaşımı beğenmişti…

Velhasılkelâm, AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı’nın, kendi belediye meclis üyeleri hakkında başlatmış olduğu incelemenin sonucunu merakla bekliyor olacağız…