Silivri Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını hafta sonu olmasına rağmen geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu’nun yönettiği toplantıda görev dağılımları yapıldı.

Üç dönem olmak üzere toplam 15 yıl belediye meclis üyeliği tecrübesi bulunan Balcıoğlu meclisi yönetirken zorlanmadı. Herhangi bir aksama meydana gelmedi.

Bu arada yeni dönemin ilk tartışması da MHP’li Sultan Aşkın ile Balcıoğlu arasında yaşandı. Toplantının başında söz alan Aşkın; "kendileri 5 yıl önce görev aldıklarında CHP’nin grup odasına dokunmadıklarını, ancak toplantı sabahı belediye binasına geldiklerinde MHP grup odasının haber bile verilmeden CHP grup odasına dönüştürülmüş olduğunu gördüklerini" belirterek bu durumu kınadığını belirtti.

Sultan Aşkın buraya kadar haklıydı…

Ancak toplantının ilerleyen dakikalarında farklı konular konuşulurken devamlı olarak yine aynı olayı ima etmek suretiyle Balcıoğlu’na “nezaketsiz” imasında bulundu. Argoda “laf sokma” şeklinde tabir edilen sataşmalarda bulundu. Balcıoğlu kibarca bu durumu hatırlatınca aralarında kısa bir tartışma yaşandı. Bu tartışma sırasında Aşkın’ın agresif tutumu, Balcıoğlu’nun ise gülerek “ben sizi çok iyi anlıyorum” demesi dikkat çekti.

Balcıoğlu, belediye başkanlığı görevindeki ilk tartışma sınavını başarıyla vermiş oldu.

Diğer taraftan Balcıoğlu’nun daha aday adaylığı süresince “belediye başkan yardımcılığı” sözü verdiği konuşulan ve kendisini süreçte hiç yalnız bırakmayan yol arkadaşı Ebru Akgün Pekel’e karşı bu sözünü tutmayacağı görülüyor. Çünkü Pekel’e “meclis katipliği” görevi verildi.

Bu arada “yeni havuz medyası olabilme hevesiyle yanıp tutuşan" bazı gazeteci arkadaşların toplantı sonunda meclis üyelerinin ve CHP ilçe yöneticilerinin peşinde koşturup durmaları da dikkat çeken aksiyonlar arasında yer aldı.