Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Yönetim Kurulu, Silivri İlçe Başkanlığı görevini yürüten Berker Esen’in parti meclisi üyesi seçilmesiyle birlikte boşalan ilçe başkanlığına yeni bir isim belirlemek için toplandı.

Parti meclisi üyesi Berker Esen’in de katıldığı ve ilçe başkan vekili İbrahim Kömür’ün başkanlığında gerçekleşen toplantıda katılımcıların oy birliğiyle Kömür’ün ismi üzerinde uzlaşıldı.

Festival tüm coşkusuyla devam ediyor Festival tüm coşkusuyla devam ediyor

İlçe yönetimi tarafından üzerinde mutabık kalınan İbrahim Kömür’ün önümüzdeki günlerde ilçe başkanı olarak görevlendirilmesi bekleniyor.

CHP Silivri İlçe Yönetim Kurulu toplantısının arkasından partinin sosyal medya hesaplarından şu açıklama yapıldı:

"Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Yönetimi olarak, İlçe Başkanımız Berker Esen’in Parti Meclisi’ne seçilmesi ile boşalan İlçe Başkanlığı görevine, önümüzdeki kritik süreçlere kimin liderlik edeceğini, yeni başkanımızı görüşmek amaçlı yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik.
İl kongresi ve kurultay sürecine dair fikir alışverişlerinde bulunulan toplantıda Genel Başkanımız Özgür Özel’in ve İl Başkanımız Özgür Çelik’in liderliğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun meclis üyesi üstünlüğüyle iktidarını sürdürmek ve Silivri Belediyesi’ni 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde tekrar almak için tüm örgütümüz ile birlikte, birlik ve beraberlik içinde çalışacağımızı kuvvetle ifade ettik.
Yaklaşık 3 saat süren yönetim kurulu toplantımızda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nu Silivri’de birinci çıkarmak ve Silivri Belediyesi’ni geri almak için örgütümüze liderlik etmesi konusunda oy birliği ile İbrahim Kömür ismi üzerine karar verdiğimizi Silivri kamuoyuna mutlulukla duyuruyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü olarak, yeni başkanı ve yönetimiyle, Ankara’ya gönderdiği örgütümüzün gururu Berker Esen ile her zamankinden daha güçlü ve daha kararlı olarak Silivri’de emanetimizi geri almak üzere yorulmak bilmeden sahada olacağımızı kamuoyuna belirtiyoruz.
Siz değerli örgütümüze olan ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz, bilgilerinize sunuyoruz.
"

berkerkomur

Editör: Cem Güner