banner670

banner669

12.09.2021, 10:48

Hain plan…

10 yıllık milletvekilliği süresince Silivri’de tabiri caize yaralı parmağa su dökmeyen Tülay Kaynarca’nın Silivri’ye belediye başkanı olabilme aşkı depreşti…

Hayatının hiçbir döneminde Silivri’ye hizmet arzusuyla yanıp tutuşmamış; ilçe kazanımlarını sadece kendi kişisel ikbali için basamak yapmış biri niçin ısrarla belediye başkanı olmak ister bunu siz değerli okuyucularımın takdirine bırakıyorum.

Ayrıca AK Parti ve MHP’nin büyük bir dengeyle oluşturduğu Cumhur İttifakı kapsamında Silivri Belediye Başkan adaylığı hakkının da MHP’ye verilmiş olması karşısında Kaynarca nasıl aday olabilecek isterseniz siyasi kulislerde fısıldanmaya başlanan bu formülü değerlendirelim.

Volkan Yılmaz başarılı ve sevilen bir belediye başkanı…

Kısa zamanda MHP'nin medar-ı iftiharı haline geldi...

İstanbul’un ilk ve tek MHP’li belediyesi olan Silivri Belediyesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kırmamak için özel çaba sarf ettiği Devlet Bahçeli’nin gözbebeği…

Peki bu durumda 2024 yerel seçimlerinde Kaynarca Silivri’den nasıl aday olabilecek?

İşte kulislerde konuşlan formül şu şekilde…

Volkan Yılmaz’ın belediye başkanlığındaki başarısına ve halka kendini sevdirmesine vurgu yapılarak daha büyük bir ilçeye (Büyükçekmece’ye) aday yapılması için Bahçeli ikna edilmeye çalışılacak.

Eğer Yılmaz terfi ettirilerek (!) Büyükçekmece’ye kaydırılabilirse Silivri’nin adaylık hakkı da yeniden AK Parti’ye geçecek ve Kaynarca’nın önü açılmış olacak.

Kısacası hem MHP’ye hem de Volkan Yılmaz’a kurnazca bir oyun oynanma ihtimali bulunuyor...

Yorumlar (1)
Kurt Bayezit 2 hafta önce
Kendisi milletvekili, Büyükçekmece ona yakışır. bizim Başkanımız bize yeter. Gerisi hikaye.
15
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:24
Güneş 06:48
Öğle 13:01
İkindi 16:22
Akşam 19:03
Yatsı 20:22
Günün Karikatürü Tümü