CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen’in basın toplantısında dikkatimi çeken bir ayrıntıdan bahsetmek istiyorum.

Ne demişler; şeytan ayrıntıda gizlidir

İlçe başkanı olarak ortada oturan ve konuşmayı yapan Berker Esen’in sağ yanında Silivri Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili ve İBB Meclis Üyesi Melih Yıldız oturuyordu.

Bu durumda sol yanında da diğer İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu’nun oturması gerekirdi. Bu görüntü aynı zamanda her ikisi de "Silivri Belediye Başkan Aday Adayı" olan Yıldız ve Balcıoğlu arasında parti yönetimi olarak ayırım yapılmadığının göstergesi olurdu.

Ancak Esen’in soluna Balcıoğlu’na göre daha kıdemsiz olan Lütfü Vardar oturtuldu. Balcıoğlu’na da Vardar’ın solunda yer gösterildi.

Şaşırdık mı?

Hayır şaşırmadık…

Gençlik kolu başkanlığı döneminde yıllarca Özcan Işıklar üzerinden geçimini sağlayan, Işıklar tarafından “parti müdürü” formülünde ilçe başkanı yapılan, şu anda da hiçbir işi, gücü ve mesleği bulunmayan, geçimini nasıl sağladığı muamma olan, kararlarını Işıklar’a danışmadan alamayan; attığı her adım ne tesadüftür ki Işıklar’ın menfaatleri ile örtüşen Berker Esen’den zaten başka bir davranış beklemek tuhaf olurdu.

Artık sağır sultan bile biliyor ki; Özcan Işıklar, Bora Balcıoğlu’nu sevmiyor…

Işıklar’ın güdümündeki ilçe başkanı ve ilçe yönetimi de Balcıoğlu’nun önünü kesmeye çalışıyor.

Bağlı bulunduğu hizip grubunun menfaatlerini, parti menfaatlerinin üzerinden tutan, parti müdüründen hiçbir farkı olmayan, kukla bir ilçe başkanı var. 

Mesele sadece sandalyenin sağına soluna oturmak değil; parti içerisinde her konuda Balcıoğlu’na çelme takılıyor.

Gün gelir Balcıoğlu genel merkez tarafından CHP’nin "Silivri Belediye Başkan Adayı" yapılırsa Berker Esen ve ilçe yönetimi görevden alınacaktır.

Bu saatten sonra kendisine güvenebilmek mümkün değildir…

Balcıoğlu’nun yerinde ben olsam genel merkezden bunu isterdim…