Bir siyasi partinin belediye meclis üyeleri aday listesi hazırlanırken çok sayıda unsur dikkate alınır. Bazı isimler oy potansiyeline göre, bazıları seçim kampanyasına bağışlayacakları paraya göre, bazıları temsil ettikleri kitlelere göre, bazıları da torpille listeye yazılır.

Az sayıda insan kişisel başarılarından veya seçildikten sonra kendilerinden istifade edilmek üzere listeye dahil edilir.

Silivri gibi kasaba ruhunu kısmen de olsa muhafaza eden ilçelerde belediye meclis üyesi olmak bir statüdür. O kasabanın kont ve kontesi olmaktır.

O listede yer bulmak herkese onur verir… Ancak bir de girdiği listeye onur veren insanlar vardır. İşte bu statüye sahip olmak çok az sayıda insana kısmet olur.

Simge Kandemir Silivri’de böyle bir isimdir…

Simge Kandemir; CHP Silivri Belediye Meclis Üye Adayları listesine girerse; o listenin "Onur Madalyası" olacaktır…

Toplumdaki ağırlığı ve saygınlığı ile listeye girmesine kesin gözüyle bakılan isimlerin çevresinden insanlar eksik olmaz. Bu siyasetin bir gerçeğidir.

Silivri eski belediye başkanı Selami Değirmenci’nin, Bora Balcıoğlu’nun meclis listesine katkı sağlamak için çaba sarf ettiği dedikoduları dolaşıyor. Değirmenci ve bazı yakın arkadaşlarının, muhtemel listenin gözde isimleri ile görüşmeler yaptıkları ve kendilerine destek vaat ettikleri konuşuluyor.

Değirmenci'nin dürüst siyasete katkı sağlamak istediğinden gram şüphem yok...

Ancak iddialara göre Simge Kandemir de bu destek vaat edilen isimler arasında…

Listenin Onur Madalyası” olarak tanımladığım Kandemir’in kimsenin desteğine ihtiyacının olmadığını düşünüyorum.

Kendisine sormadım, ancak idealist bir insan olarak tanıdığım Kandemir’in; “gölge etmeyin başka ihsan istemez” düşüncesinde olduğunu tahmin edebiliyorum…