Gümüşyakalı Lütfü Vardar'ı çoğunuz tanıyorsunuz...

CHP’li Silivri Belediye Meclis Üyesi ve “Gümüşyaka Toplantıları”nın ev sahibi Lütfü Vardar bu günlerde tiyatro oyuncusu gibi kahve konuşmaları yapmaya, sinema artisti gibi sosyal medya videoları çekmeye başladı.

Kökeni CHP’li olan Lütfü Vardar, 2004 yerel seçimlerinde AK Parti’den Silivri Belediye Meclis Üyesi adayı oldu. Ne de olsa o tarihte belediye AK Parti’deydi.

Ancak işler Vardar’ın umduğu gibi gitmedi ve seçimleri CHP adayı Özcan Işıklar kazandı. Silivri Belediyesi yeniden CHP’ye geçmiş ve AK Parti’den meclis üyesi seçilen Lütfü Vardar muhalefette kalmıştı.

Vardar, 2014 seçimlerinde yine bir umut diyerek AK Parti’den meclis üyesi oldu. Ancak seçimleri yine CHP kazandı…

Lütfü Vardar’ın artık sabrı kalmamıştı. Yoğun eleştiriler yağdırarak AK Parti üyeliğinden istifa etti. Vardar’a göre; AK Parti’de demokrasi yoktu ve bu konu belediye kaybedilince aklına gelmişti…

Hemen CHP’ye geçmedi… Bir süre bağımsız meclis üyesi olarak görevine devam etti. Ancak kâğıt üzerinde “bağımsız” gözükmesine karşın CHP Grubu ile birlikte hareket ediyordu. Zaten bir süre sonra da CHP’ye resmen üye oldu.

Hatta bu nedenle bir ara adı “Fırıldak Lütfü”ye çıktı…

Lütfü Vardar, 2019 seçimlerine CHP listesinden girdi ve üçüncü kez belediye meclis üyesi seçildi. Fakat kader kendisine yine oyununu oynamış ve bu sefer de MHP adayı Volkan Yılmaz belediye başkanı seçilmişti. Zavallı Lütfü Vardar yine iktidar olamamıştı…

CHP içerisinde Özcan Işıklar ile birlikte hareket ediyordu. Bundan iki yıl kadar önce, Işıklar el altından İYİ Parti ile siyasi pazarlıklara başladığında CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçmeye niyetlendi. Hatta gizli görüşmeler de yaptı. Fakat girişimleri yerel medyaya yansıyınca vazgeçti.

Işıklar’ın yönlendirmesi sonucunda gazeteci Sinsinar Hanım ile birlikte hareket eden Vardar; Mehmet Yönet ve Sinsinar Hanım’la birlikte çok sayıda “Özcan Işıklar’ı nasıl yeniden belediye başkanı yapabiliriz” konulu “Gümüşyaka Toplantıları” düzenledi. Bu toplantılarda stratejiler kuruldu, planlar yapıldı. Hatta MHP’li Silivri Belediye Meclis Üyesi Sultan Aşkın üzerinde angaje çalışması bile denendi. Fakat bu çalışmaları da yerel medyaya yansıyarak deşifre oldu.

Arada MHP’li yöneticilere güya akıl vermeye kalkıyor; ancak ciddiye alınmıyordu…

Unutmadan belirtelim; belediye meclisindeki bir tartışma sırasında babası yaşındaki meclis üyesi Sefer Ölçer’e “dışarı gel” diye bağırdı… (Gelseydi ne olacaktı o da ayrı bir konu...) 

Lütfü Vardar bu günlerde ne yapıyor diye sorarsanız; yine 2024 yerel seçimlerine hazırlanıyor. Belediye başkanı olacağını düşündüğü kişinin partisinden belediye meclis üyesi seçilebilmenin hesaplarını yapıyor.

Lütfü Vardar’ın yanıp tutuştuğu iktidar partisinden meclis üyesi olabilme aşkı bir türlü bitmiyor…