Türkiye siyasetinde yaşanan son gelişmeleri Silivri’ye yansımaları açısından değerlendirmek gerekirse...

Millet İttifakı arasındaki sorun giderilerek Cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklanmasıyla birlikte AK Parti muhalifleri arasında büyük bir coşku iklimi oluştu.

Bu coşkunun Silivri’den de hissedilmemesi mümkün değil…

Ancak, öncelikle  sapla samanı birbirinden ayrılması gerekiyor…

Sapla saman derken; genel siyaset ile yerel siyaseti kastediyorum…

İzin verirseniz kendimden örnek vereceğim…

Gazeteci kimliğimin haricinde bir vatandaş ve bir seçmen olarak AK Parti’den ve baskı ikliminden hiçbir zaman hazzetmedim. Dahası Türkiye’ye çok büyük zarar verdiklerini de düşünüyorum. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumu Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceğim. Çünkü Cumhurbaşkanı’nın değişmesini istiyorum…

Ancak…

Yerel seçimlerde yani yaşadığım yer olan Silivri’nin ilçe belediye başkanlığı seçimlerinde CHP adayına oy vermeyi düşünmüyorum. Çünkü Silivri CHP’de siyaset yapan aktif isimlerin çoğuna güvenmiyorum. Şunu da özellikle vurguluyorum; kendilerini iyi tanıdığım için güvenmiyorum…

Silivri’nin son derece (öncekilerle karşılaştırdığımızda) iyi niyetli ve başarılı bir belediye başkanı var. Evet, kaderin bir cilvesi sonucunda Cumhur İttifakı desteğiyle seçildi. MHP’li bir belediye başkanı… Ve bu nedenle daha halen 12 Eylül döneminin kafa yapısını taşıyan bazı solcular tarafından kendisinin benimsenmediğimi gözlemliyorum.

Örneğin “solcu” olarak bildiğim bir vatandaşla sohbet ediyoruz. Bir önceki CHP’li belediye başkanı Özcan Işıklar’a çok ağır şekilde verip veriştiriyor. Volkan Yılmaz’ın yaptıklarını beğendiğini ve kendisini kişilik olarak da takdir ettiğini söylüyor. “Çalışmalarını beğeniyor musun” diye bir kez daha soruyorum; “evet çok beğeniyorum” diye cevap veriyor.

Peki oy verecek misin” diyorum; “hayır vermeyeceğim” diyor. Sebebini soruyorum; “MHP” diyor, “AK Parti” diyor…

AK Partili değil” diyorum;

Olsun Cumhur İttifakı” diyor…

Elma ile armudu artık birbirinden ayırmamız gerekiyor…

Evet, “Cumhur İttifakı”na ben de oy vermem…

Ancak Volkan Yılmaz bir istisnadır…

Nasıl ki CHP içerisinde çürük elmalar varsa; Cumhur İttifakı içerisinde de pırıl pırıl insanlar var…

İstisna da olsa var…