Milletvekili adayı olması beklenen CHP’li Silivri Belediye Meclis Üyesi Doruk Bulut’a Rumeli ve Balkan seçmenlerinin ciddi desteği olduğu iddia edildi.

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yalçın Bayer tarafından 10 Mart 2023 Cuma günü yayınlanan yazıda şu ifadeler kullanıldı:

CHP’de üç dönemdir Silivri ve İBB’de Meclis üyesi olan Doruk Bulut, CHP Rumeli ve Balkan seçmenlerinin talebi üzerine onları temsilen CHP’den İstanbul 3. Bölge Milletvekili adaylığına soyunacağı yolundaki haberleri doğruladı.

DORUK BULUT KİMDİR?

1978 yılında Silivri’de doğan Doruk Bulut, ilkokulu İstanbul Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulu’nda, Orta öğrenimini İstanbul Çapa Ortaokulu’nda ve Lise öğrenimi ise İstanbul Sultanahmet Anadolu Teknik Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksek Okulu Makine Bölümü öğrenciliği halen devam etmekte olan Bulut, 2009 yılı öncesinde CHP Değirmenköy Belde Başkanlığı yaptı. 2009 yılında CHP’den Silivri Belediye Meclis Üyesi seçilen Bulut, halen 3 dönemdir bu görevine devam ediyor. 2014 ila 2019 yılları arasında İBB Meclis Üyesi olarak da görev yapan Bulut yine halen Halk TV’de İdari Genel Müdür olarak çalışıyor.

Editör: Cem Güner