Öncelikle konuları birbirine karıştırmama adına özellikle belirtmek istiyorum ki; bu yazının konusu Nursel Erel değil… Bugün kent konseyi başkanı seçilen Erel; aslında bu görev için biçilmiş kaftan… Geçmişte de Silivri’de benzer bir görev (Yerel Gündem 21 Genel Sekreterliği) üstlenen Erel’in son derece iyi niyetli olduğu biliyor ve başarılı bir dönem geçireceğine inanıyorum.

Ancak…

Yılmaz Kandemir üzerinden oynanmaya çalışılan bir oyun var…

Bazı insanlar vardır ki; müzeliktir ve bir eşini daha bulamazsınız…

Silivri siyasetine de Yılmaz Kandemir kadar dürüst, içi dışı aynı bir insan daha gelmez…

Kandemir bir görev alacak diye siyaset simsarlarının ödü kopuyor, uykuları kaçıyor…

Plan üzerine plan kuruyorlar…

Oyunlar günler öncesinden başladı aslında…

Bazı CHP Silivri ilçe yönetim kurulu üyeleri Kandemir’in rakipleri lehine kulis çalışması yürüttü.

Daha bir gece önce Lütfü Ertürk’ün kitap lansmanında Yılmaz Kandemir’in moralini bozmak ve kent konseyi kongresi öncesinde kızdırarak tartışmaya girmesini sağlamak için sahneden kendisine laf atıldı…

İbrahim Çeşmecioğlu’nun “pasif saldırı” olarak adlandıracağım davranışı ve piyanist Engin Erkuş’un sahneden Kandemir’i laf atarak tahrik etmeye çalışması tesadüf mü bilemiyorum.

Kongre salonunda daha henüz görevi devretmemiş olan önceki dönem başkanı Kamil Bilici, fıldır fıldır Kandemir aleyhine kulis çalışması yürüttü.

Nedir bu telaşınız, neden bu panik?

Ne oluyor?

Sizi bu kadar korkutan nedir?

İki üniversite mezunu, uzmanlık alanı mali müşavirlik olan Kandemir; eğer ki seçilerek arşiv dosyaları üzerinde yetkili konuma gelseydi geçmişe dönük araştırma mı yapacaktı?

Bu muydu korkunuz?