Silivri'de sinsice hesaplar içerisinde olanların stratejilerini açık etmeyi çok seviyorum...

Silivri Ziraat Odası Şubat ayı içerisinde genel kurulunu gerçekleştirecek. 

Mevcut başkan Sabri Özer ile Muhtarlar Derneği Başkanı ve Fener Mahallesi Muhtarı Muharrem Eren oda başkanlığı için yarışacak.

Her iki isim de kendince çalışmalar yapıyor...

Ancak bu iki ismin dışında "Ziraat Odası Başkanlığı" için sessiz ve derinden çalışma yürüten bir kişi daha var. 

Süleyman Gençoğlu...

Sabri Özer ile Muharrem Eren yakın çevrelerine aday olduklarını söyleyerek mertçe çalışma yürütüyor. Ancak Süleyman Gençoğlu daha sessiz ve derinden çalışıyor. 


Şimdi size Gençoğlu'nun neler yaptığını ve gizli seçim stratejisini anlatmak istiyorum...

Ziraat Odası seçimi; Esnaf Odası ve Şoförler Odası gibi yapılmıyor. Biraz daha farklı... Ziraat Odası'nda; tıpkı bazı dernek seçimlerinde olduğu gibi sadece yönetim kurulu seçimi yapılıyor. Yani üyeler veya delegeler sadece yönetim kurulunu seçiyor. Başkanı seçemiyor. Yönetim kurulu kendi içerisinde yapılan görev dağılımı sırasında oda başkanını da belirliyor. 


"CHP destekli" Süleyman Gençoğlu, asla "oda başkanlığına aday olduğunu" telaffuz etmiyor. Sessiz bir şekilde ve fazla dikkat çekmeden mümkün olduğu kadar çok sayıda delege elde etmeye çalışıyor. Nitekim fiilen çiftçilik yaptığı Kurfallı Mahallesi'nden güvendiği bir ismin delege olmasını sağladı. Kendisi de Mimarsinan Mahallesi'nden başka birine ait tarlayı kağıt üzerinde icar ile ekip biçiyormuş gibi göstererek delege seçildi. Böylece bir delege fazla kazanılmış oldu.

Bunun gibi sessizce delege yapılan başka isimler de var...

Gençoğlu'nun planının; "dikkat çekmeden yönetime girmek ve yapılacak olan görev dağılımında da aniden kendisini başkan seçtirerek oldu bittiye getirmek" olduğu anlaşılıyor. 

Süleyman Gençoğlu bu planı tek başına yapamaz...

Görünen o ki; işin içerisinde Özcan Işıklar ve her kurumun iç işlerine burnunu sokmayı gelenek haline getirmiş olan Silivri CHP ilçe yönetimindeki bazı isimler var. 

Örneğin; "Gümüşyaka Toplantıları" ekibinin mekân sahibi CHP'li Silivri Belediye Meclis Üyesi Lütfü Vardar'ın (nam-ı değer Fırıldak Lütfü) Gümüşyaka'dan "Ziraat Odası Delegesi seçilmesi" de Işıklar'ın bu işte parmağı olduğunun en büyük göstergelerinden birisi...


Ziraat Odası'nın mevcut başkanı Sabri Özer; gerek daha önceki Bekirli Mahallesi Muhtarlığı, gerekse Ziraat Odası Başkanlığı'ndaki görev süresi içerisinde adeta "CHP militanı" gibi davrandı. Özcan Işıklar'a ve CHP'ye her türlü desteği sağladı. Ancak "adam satma" konusunda büyük sabıkaları bulunan Işıklar şimdi Özer'i de satışa getirebilmenin planını yapıyor.

CHP'de satış çanları Sabri Özer için çalıyor...