Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul 3. Bölgeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Bakır, 17 Nisan 2024 Çarşamba günü Silivri Belediyesi’ne gelerek Balcıoğlu’na tebrik ziyaretinde bulunmuş ve makamda fotoğraf çektirmişti.

Balcıoğlu: Çiftçi ve hayvancımıza aşı desteği sağlıyoruz Balcıoğlu: Çiftçi ve hayvancımıza aşı desteği sağlıyoruz

Bakır, bilindiği üzere bu ziyaretten 10 gün kadar sonra yeniden Silivri Belediyesi’ne geldi. Silivri Belediyesi’nin taşeron şirketlerinden Şencan Mühendislik’in sahibi Gökhan Şencan ile birlikte belediye başkanı Bora Balcoğlu ile görüşen Bakır söz konusu isimle birlikte yeniden makamda fotoğraf çektirdi. Her iki fotoğraf da Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu’nun sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

Silivri Belediyesi, 04 Nisan 2024 Perşembe günü yapılan başkanlık devir tesliminden sonra belediye müteahhit ve taşeronlarına yapılan hakkediş ödemelerini durdurdu.

CHP İstanbul İl Başkan Yardmcısı Murat Bakır’ın da bu nedenle Silivri Belediyesi’ne ikinci kez geldiği ve Balcıoğlu ile görüşerek partili olan Şencanlar’ın ödemesini yaptırmaya çalıştığı tahmin ediliyor.

Silivri Belediyesi ile iş yapmış olan müteahhit ve taşeronların uzunca bir süre hak ediş alacaklarını alamayacakları iddia ediliyor.

Editör: Cem Güner