Tarih 24 Aralık 2010... Silivri Belediyesi “ihaleye fesat karıştırma” iddiası doğrultusunda polis baskınına uğruyor…

Bu yazının altında bir fotoğraf var. Lütfen bu fotoğrafa dikkatle bakın. Ancak fotoğrafa bakmadan önce konuyu anlatmak istiyorum…

24 Aralık 2010

Belediye Başkanı Özcan Işıklar

Silivri Belediyesi “ihaleye fesat karıştırma” iddiası doğrultusunda polis baskınına uğruyor…

Trabzonspor Kulübü eski başkanlarından işadamı Mustafa Günaydın; Silivri Belediyesi çöp toplama hizmeti ihalesi sırasında ihaleye fesat karıştırıldığını ve ihalenin önceden anlaşılan bir firmaya verildiğini iddia ediyor.

Cumhuriyet savcısının talimatıyla Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler belediyenin ihale evraklarının yer aldığı ek binasına baskın düzenleyerek bütün evraklara el koyuyor.

Özcan Işıklar, CHP’li meclis üyeleriyle birlikte makam odasında gelişmeleri takip ediyor.

Bora Balcıoğlu da o dönem meclis üyesi…

Herkes stresli…

Çünkü belediye memurlarının ve hatta belediye başkanının gözaltına alınma ihtimali var. Ancak kimse gözaltına alınmıyor.

Şimdi burası çok önemli…

Bazı kaynaklar; Işıklar’ın soruşturmadan yırtmak amacıyla o dönem gerek İçişleri Bakanlığı gerekse adliyelerde etkili durumda olan FETÖ mensupları ile yakınlaşma içerisine girdiğini iddia ediyor.

İddiaya göre; 2015 ve 2016 yıllarında medyada çok fazla gündem olan Işıklar ile FETÖ yakınlaşması bu olaydan sonra başlamış.

İşte o gün bu şikayeti yapan işadamı Mustafa Günaydın önceki gün Silivri Belediyesi’ne gelerek Bora Balcıoğlu’na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Günaydın, Balcıoğlu’na çiçek ve Trabzonspor forması hediye etti.

Balcıoğlu da kendisini keyifle ağırladı…

Peki şimdi bu ziyaret ne anlama geliyor?

Bilemiyorum…

Sadece fotoğrafı görünce aklıma geldi ve Silivri’den birçok kişinin anımsayacağı bu olayı bir kez daha hatırlatmak istedim.

Herkese iyi pazarlar…

Borabalcioglumustafagunaydin