Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Balcıoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Çavdar: Kadınlar plajı bir ihtiyaçtır Çavdar: Kadınlar plajı bir ihtiyaçtır

Kıymetli Hemşerilerim, Sevgili Çocuklar,
Bugün, hem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümünü hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün siz çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir sevinçle kutlamanın onuru içindeyiz. Bu özel gün, Atatürk’ün liderliğinde, milletimizin bağımsızlık ve demokrasi yolundaki kararlı adımlarını ve ulusal egemenliğimizin ilanını simgelemektedir.

Sevgili çocuklar,
Bizler, Atatürk'ün işaret ettiği gibi, ülkemizin teminatı olan siz çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için çalışmaktayız. Sizler bizim en kıymetli varlıklarımızsınız ve geleceğimiz sizin ellerinizde şekillenecek. Sizlerin aydınlık geleceği, ancak bilim, teknoloji, eğitim ve kültürle desteklendiğinde mümkündür. 
İşte bu yüzden, sizlere daha iyi bir gelecek sunmak adına, çok heyecan verici projelerimiz var. Yeni kreşler, eğlenceli eğitim merkezleri, bilim ve sanatla dolu atölyeler kurmayı planlıyoruz. Size söz veriyorum bu yerlerde hem öğrenecek hem de çok eğleneceksiniz.
Kıymetli hemşerilerim,
Ayrıca bugün, dünyanın dört bir yanında, özellikle Filistin ve Ukrayna’da savaşın gölgesinde yaşamını yitiren çocukları da unutmayarak, tüm dünya çocukları için barış ve huzur dolu bir gelecek dileğiyle anıyoruz. Savaşların gölgesinde büyüyen çocuklarımızın acılarını hafifletmek ve onlara daha iyi bir gelecek sunmak, hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygularla dünya üzerindeki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlar, onların barış ve sevgi dolu bir dünya içinde büyümelerini temenni ederim.

Değerli Silivrililer,
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, ülkemizin ve meclisimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Bugünün anlam ve önemini yüreklerimizde hissederek, daha güçlü, daha müreffeh ve daha adil bir Türkiye için çocuklarımızla birlikte yürüyeceğiz. Çocuklarımız, daha iyi, daha adil, daha yeşil bir dünyanın umudu ve teminatıdır.
Hepinizi sevgiyle selamlıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyorum.
 

Editör: Cem Güner