Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Silivri ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda genel başkan yardımcısı İsmail Faruk Aksu ile Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve milletvekili adayları; STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Program, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında “Cumhur İttifakı bu ülkenin teminatıdır” vurgusu yapan Yalçın şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkan Yardımcım, Sayın İl Yöneticilerimiz, Sayın Milletvekili adaylarımız, Sayın Belediye Başkanımız, çok değerli Muhtarlarımız, çok kıymetli Sivil Toplum Kurulusu Temsilcilerimiz, değerli Dernek, Oda ve Kooperatif Başkanlarımız, medyamızın güzide temsilcileri, aziz dava arkadaşlarım; hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.
Ülkemizin tarihi bir eşikte bulunduğu şu günlerde sizlerle birlikte olmaktan, bu anlamlı toplantıda bir araya gelmekten bahtiyarlık duyuyorum. Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden saygıdeğer misafirlerimize teşekkür ediyorum. 14 Mayıs 2023, sıradan bir gün, sıradan bir seçim zamanı değil; Türkiye'nin kader günüdür.

344439666_813202426889142_8577471906826459547_n

“CUMHUR İTTİFAKI BU ÜLKENİN TEMİNATIDIR”
 

Cumhur İttifakı bu ülkenin teminatıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan' büyük bir oy orantıyla yeniden Cumhurbaşkanı seçecek, Milliyetçi Hareket Partimiz de güçlü bir seklide mecliste görev yapacaktır. Bu kutlu yürüyüşün neticesinde Gelen Türk Asri, Geleceğin Gücü Türkiye olacaktır. İnancımız budur, iddiamız budur, irademiz budur. Bu nedenle 14 Mayıs seçimleri yeni yüzyılın demokratik eşiği, milli ve manevi değerlerin rehberliğine geçilmesi gereken ilk kavşağıdır. Silivrili her vatandaşımızdan dileğimiz oylarını kullanırken bu gerçekleri görmeleridir.

14 Mayıs'ta Türkiye kazanacaktır. 14 Mayıs'ta İstanbul kazanacaktır. 14 Mayıs'ta Silivri kazanacaktır. 14 Mayıs'ta milli birlik ve dayanışma ruhumuz yükselecek, FETÖ kaybedecek, PKK yerin dibine geçecektir.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin talimatlarıyla 14 Mayıs seçimlerine yönelik çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir Allah'ın izni, Aziz milletimizin desteği ve Cumhur İttifakı'nın seçim zaferi ile ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine yükselişi devam edecektir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, bugün düzenlediğimiz program varlıklarınızla şereflendirdiğiniz için şükranlarımı sunuyor, Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sağ olun, var olun Cenab-ı Allah'a emanet olun.”

344467711_626287095651164_8850504323115017659_n

YILMAZ: SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ GÖSTERİYORUZ

Yalçın’dan sonra yoğun alkışlarla kürsüye gelen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, konuşmasında şunları söyledi:

“2018 Aralık ayı Cumhur İttifakı'nın Silivri Belediye Başkanı adayı olarak genel başkanım Devlet Bahçeli'nin takdirleri ve Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın olurlarıyla, Silivri'de sizlerin huzuruna çıkıp Cumhur İttifakı'na oy istemiştik. Geride bıraktığımız dört yıl zarfında alışılagelmiş yerel yöneticiliğin sergilenmeyeceği, ‘bir şey değişecek, her şey değişecek' sloganımızın içini dolacağı, bir şey değişecek derken bir şahsı kastetmediğimizi, benim göreve gelmemle her şeyi değişeceğini ifade etmiştik. Sizlere bir zihniyet ve anlayış değişikliğini vaat ettik. Silivri Belediyesi'nin artık halkın belediyesi olacağı, sosyal belediyeciliğin gerçek anlamda anlam ve vücut bulacağı, herkesin kendinden bir şey bulacağı, belediyenin güler yüzünün ve gönlünün herkese açık olacağını vaat ettik. Üretken ve yaratıcı belediyeciliğin, MHP'nin İstanbul'da ilk kez tanıştığı yerel yöneticilikte bir hikâye yazacağını paylaşmıştık. Dört yılda o hikâyenin çok önemli paragraflarını yazdık.

Silivri'de yaşayan herkesin farklılığı, gerçekleştirilen icraatları gördüğü, takdir ettiği, Silivri Belediyesi'nin öncü, önder ve örnek projelere imza attığının, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden işitiyorsunuz.

Afet ve Koordinasyon Merkezi'ndeki aslanlarımız, Arama-Kurtarma ekiplerimizin göstermiş oldukları çalışmalar, tüm Türkiye'ye örnek olan tarım politikalarımız, İstanbul'da kendini her şekilde fark ettiren ekonomik yapısıyla kendi ayakları üzerinde duran bir Belediye inşasıyla borç almanın, faiz ödemenin yadırganmadığı bir ortamda tek kuruş borç alıp faiz ödemeden kaynakların doğru kullanmasıyla halkımız hizmetlerle buluştu.”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, sonrasında Cumhur İttifakının icraatlarının Türkiye Yüzyılının kapısını araladığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'nin emin adımlarla nasıl yürüdüğünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

CUMHUR İTTİFAKI PAZARA DEĞİL MEZARA KADAR


15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye Cumhuriyeti devletinin işgal edilmesi istendikten sonra temelleri atılan Cumhur İttifakı anlayışı, mazlum ülkelere güven vermeyi, ecdadın bıraktığı mirasla emin adımlarla yol yürümeyi içeren bir birliktelik. İçerisinde mevki, koltuk, pazarlık yok. Bunu ben değil, muhalefet partilerin genel başkanları söylüyor; 'Cumhur İttifakı et ve kemik gibi, pazara kadar değil, mezara kadar. Bizim birlikteliğimiz öyle değil. Biz proje ve pazarlıklar üzerinde bir birliktelikten oluşuyoruz.' diyor.

Ülke, millet, devlet sevdası, ülke ve milletiyle bütün olmuş bir yönetim anlayışı sahibi Cumhur İttifakı'nın Türkiye'de yaptıkları ve yapacaklarının neler olduğunu çok iyi irdelemeliyiz.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çok eleştiriliyor. “Güçlendirilmiş parlamenter sisteme döneceğiz” diyorlar. Peki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sizi bu düşüncelere iten yanı nedir? Gücü ve kuvveti midir? Bence evet. Dışarıdan aldığınız talimatlarla tekrar 10-20 günlük, 5 aylık koalisyon hükümetlerine özlem duyuyor Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail. Burada istikrar yerine kavga, kaos, kurulamayan hükümetler istiyor.
Çok partili hükümet sistemine geçtikten sonra (rahmetli Menderes ve Özal'ı bir kenara çekin) neredeyse 3 yılın üzerinde süren bir hükümet yok. 1990-2000 yılları arasını çok iyi hatırlarsınız. Ekonomik ve siyasi krizler v.s. Türkiye'nin her 10 yılda bir yaşadığı açmaz ve çıkmazlar ile kayıp giden ekonomik değerler, milli hasılanın yerle bir olduğu, dövüz karşısında değer kaybettiği ve fakirleştiği günler.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yönettiği günlerde ülkeyi kim yönetirse yönetsin 50+1 ile, koalisyonların olmadığı, istikrarın olduğu, ülkenin tek başına bir iktidar tarafından yönetildiği bir hükümet sistemiyle kimin niye derdi olabilir? Çıkarsınız meydana, vatandaş 50+1'i verir. Siz de geçer güçlü bir iktidarla icraatlarınızı ortaya koyarsınız.

ERDOĞAN İÇİN GÜÇLÜ BİR DESTEK İSTİYORUM

MHP'nin mecliste güçlü temsili için, beni de Silivri'de güçlü kılmak için MHP'nin milletvekili adaylarına ve Genel Başkanıma güçlü desteği sizden istiyorum.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a kuvvetli desteğinizi istiyorum. Hükümetimizin Silivri'de yaptığı yatırımların devamı, daha büyük projelerin gelmesi için MHP ve Cumhurbaşkanımıza vereceğiniz destekle mümkün”

344419374_3008909199418563_2954392930796495583_n

MHP’NİN İFTİHARI VE GÖZBEBEĞİ SİLİVRİ”

Son olarak konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı İsmail Faruk Aksu da şunları söyledi:

“MHP'nin medarı iftiharı, gözbebeği Silivri'mizde bir şey değişecek, çok şey değişecek” sloganıyla sizlerin desteğini alan ve o anlayışı değiştirerek bugün bambaşka bir Silivri haline getiren Mutlu Silivri hedefini adım adım inşa eden Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Biz yaklaşık iki yıldır, bu salonda toplantılar yaptık, yine sizleri dinledik. Sivil toplum kuruluşlarımızın talep ve beklentilerini, muhtarlarımızın mahalleleriyle ilgili taleplerini ve diğer vatandaşlarımızın 2015 yılından bu yana Silivri'de çözülmesi istenen, 80 yıllık genel sorunlar haline gelen problemlerin halledilmesi için gayret gösterdik. MHP ve Cumhur İttifakı olarak çözümler ürettik. O sebeple huzurlarınızda ilk defa bulunmuyoruz. Silivri ve Silivrililerin refahı ve huzuru için hep beraber gayret gösterdik. Bundan sonra da sizlerin desteğiyle gayret göstermeye devam edeceğiz” 

 MHP olarak bizim için devletimizin bekası, milletimizin refahı olarak özetleyebileceğimiz bir anlayışla herkesi kucaklayarak, devletin kuruluş ilkelerine sahip çıkan, “Bu vatan, ülke ve millet benim” diyen herkesi, mesnevi, inancı, etnik kökeni, siyasi görüşü ne olursa olsun, her vatandaşımızı kucaklayan, birlikte geleceğimizi kuracağımıza inananlarla yol yürümeye devam ediyoruz” diyen Aksu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kutlu bir davanın neferleriyiz. Mezhepçilik, etnikçilik Türkiye 1980 öncesi bunların sıkıntılarını çok çekti. Devletimizin kuruluş ilkelerine, Atatürk ve ilkelerine, Türk milletine sahip çıkan herkesin başımızın üstünde yeri var. Siyasi düşünesi ne olursa olsun. Hepsi bizim vatandaşlarımız. Türk milliyetçiliğini benimseyen herkesi MHP'ye destek olmasını rica ediyoruz.

Türkiye, önemli bir süreçte. Bu seçimde kartlar açık oynanıyor. Bir yanda Türkiye'yi karşılıksız seven, Türk milletine gönül vermiş MHP ve Cumhur İttifakı, Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan. Diğer yanda ise Türkiye'ye husumet besleyen dış güçler; PKK, PYD, YPG, Amerika, İsrail, Yunanistan v.s. Kandil her gün açıklama yapıyor; ‘MHP tekrar güçlenirse, Cumhur İttifakı yeniden kazanırsa biz biteriz’. Bu açıklamalardan sonra başka bir şeye hacet yok. Biz kararlıyız. Terörle mücadelede destan yazan devlet güçleri, inşallah IŞİD'in de kökünü kazıyacak Türkiye yeni yüzyılına terör sorunlarından arınmış olacak. Geleceğin gücü Türkiye'dir.

MİLLETİMİZİN SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUZ

Milletimizin ferasetine ve sağ duyusuna güveniyor ve inanıyoruz. Türkiye'nin çok partili hayata geçtiği 1946 yılından 2017 yılına kadar geçen 72 yıllık dönemde karşılaştığı badireleri, 20 ve 40 günlük, 3 aylık hükümetlerle, ortalaması 1 yıl, 5 ay süren 51 cumhuriyet hükümetiyle ayağında pranga olan, muhtıralar, darbelerle yol alamadığı, hedeflerinden caydırıldığı, ekonomik ve sosyal sorunlarla karşı karşıya kaldığını milletimiz çok iyi biliyor.

2017 yılından itibaren sizlerin iradesiyle kabul ettiği, yeni anayasa değişikliği ile gelen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde Türkiye istikrarı yakaladı, ayağındaki prangalardan kurtuldu ve hedeflerine daha emin adımlarla ilerleme imkânı buldu.”

AYASOFYA İBADETE AÇILDI

Son beş yılda tarihi nitelikte adımlar atıldı. Ayasofya ibadete açıldı, Müslüman gönüllerle buluşturuldu. Karabağ, Ermenistan işgalinden kurtarıldı. 1974 yılından bu yana kapalı olan Maraş açıldı. Bunlar dünya siyasi tarihinde önemli noktalar ve Türkiye'nin yakaladığı siyasi iktidar ve onun sağladığı ekonomik istikrarla sağlanan siyasi güçle yakalandı. Güney Rum kesimi, her türlü hukuku, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Cumhuriyetinin egemenlik haklarını ihlal ederek, petrol, doğalgaz arıyorsa biz de “Bunu yapamazsın, burada bizim de haklarımız var” dediğimizde burun kıvırıyorsa, savaş uçaklarını gönderdiğimizde caydırıcı oluyorsa bunun altında yatan temel motivasyon Türkiye'nin elde etiği güç ve istikrar.

İstiyoruz ki istikrar sürsün, Türkiye büyüdükçe büyüsün. A veya B iktidar olmuş bunlar olabilir. Demokratik bir süreçteyiz. Aziz milletimiz neyi tercih ederse, itibar edeceğiz. Ancak Türkiye'nin tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devam etmeli. Bu demokratik bir kazanım. İstikrar devam etsin” şeklinde konuştu.

SORULAR CEVAPLANDI

Toplantı katılımcıların soruları ve bu soruların MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu tarafından cevaplandırılmasıyla son buldu.

344534379_925214662127057_3419725867411244442_n

Editör: Cem Güner