Selimpaşa Kadınlar Plajı kapatılıyor Selimpaşa Kadınlar Plajı kapatılıyor

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü'nün Sayalar Mahallesi'nde düzenlediği kırmızı biber fidesi dağıtım programına katıldı. Program kapsamında, ilçedeki kadın çiftçilere 223 bin adet kırmızı biber fidesi dağıtıldı. Programa Silivri Kaymakamı Tolga Toğan ve ilçe tarım müdürü Nuri Ertuğrul da katıldı.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.36.46

Başkan Balcıoğlu, kadın çiftçilerin üretimdeki önemine vurgu yaparak, "Kadın çiftçilerimiz, tarım sektöründe önemli bir yere sahiptir ve onların emekleri, ilçemizin tarımsal üretimine büyük katkılar sağlamaktadır. Silivri Belediyesi olarak, kadın çiftçilerimizin her zaman yanında olacağız ve onlara gereken desteği sağlayacağız" dedi. Bu yıl, 200’den fazla kadın üreticiye dağıtılan fidelerle, kadın çiftçilerin üretimdeki rolünün güçlendirilmesi hedefleniyor.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.36.48

BALCIOĞLU: SİLİVRİ'Yİ TARIM VE HAYVANCILIK ÜSSÜ YAPACAĞIZ

Tarımın, Silivri'nin kalbinde yer alan en önemli sektörlerden biri olduğunu belirten Balcıoğlu, "Silivri’nin bereketli topraklarını en verimli şekilde kullanarak, ilçemizi tarım ve hayvancılık üssü haline getirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz" ifadelerini kullandı. Tarım alanlarının korunacağını ve ranta, talana ve betona kurban edilmeyeceğini vurgulayan Başkan Balcıoğlu, bu toprakların gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılacağını belirtti.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.36.47

BALCIOĞLU: İBB İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

Başkan Balcıoğlu, Silivri'de sürdürülebilir tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin desteklenmesi için kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çekti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde birçok projeye imza attıklarını ve bu projelerde Silivri’nin önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Balcıoğlu, "Ekrem Başkanımız kendini İstanbul’un Muhafızı olarak tanımlıyor. Bende Silivri'nin muhafızı olarak, tarım alanlarımızı koruma ve geliştirme sorumluluğunu kendime borç biliyorum" dedi.

Whatsapp Image 2024 05 31 A3.36.46

Editör: Cem Güner