İstanbul Büyükşehir (İBB) Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Silivri Belediye Meclis Üyesi Melih Yıldız, CHP ilçe binasında düzenlenen basın toplantısında Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Yılmaz’ın aynı zamanda İBB’de MHP Grup Başkanvekili olduğuna dikkat çeken Yıldız, Silivri Belediye Başkanlığı görevi sırasında farklı, MHP Grup başkanlığı görevi sırasında ise farklı politikalar izlediğini belirterek “tutarsız ve samimiyetsiz” eleştirisinde bulundu.

“İBB’DE FARKLI, SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE FARKLI TUTUM SERGİLEMEK DOĞRU DEĞİL”

Yıldız; “…Belediye Başkanı sürekli, ‘Ben İBB'de muhalefetim’ diyor. Evet, İBB'de muhalefetsiniz, fakat Silivri'de de belediye başkanısınız. Burada ‘yanlış’ dediğiniz konulara, İBB'de ‘doğru’ derseniz bu tutarsız yönetim olur. Burada ‘doğru’ dediğiniz konulara İBB'de ‘yanlış’ derseniz yine tutarsız anlayış meydana çıkar, samimiyetiniz sorgulanır. Üç yıldır bu konuları sürekli dile getirdik. İSKİ ve İETT konusunu biraz önce anlattık. İETT konusunda mazotun geçmişte ve bugünkü fiyatını söyledik. İBB'de zam yapılmamasını savunup,  gelip burada rayiç bedellere yüzde bin 500 – iki bin zam yaparsanız açıkçası ben sizin samimiyetinizi sorgularım.” dedi.

Gelip burada sitelere, fabrikalara geçmişe dönük, pandeminin yaşandığı dönemde ecrimisilleri uygularsanız, belediyeye üç kuruş borcu olan vatandaşın hesabına haciz gönderirseniz samimiyetinizi sorgularım. İSKİ batsın, İETT batsın ama Silivri Belediyesi vatandaşın sırtına binsin… İBB'de farklı, Silivri Belediyesi’nde farklı tutum sergilemek doğru değil.

 “KİM YIKMADIYSA SUÇ İŞLEMİŞTİR”

Kendilerine bir başarı hikayesi yazmak adına söylem geliştirmeye çalışıyorlar. Bazı ulusal TV kanalları aracılığıyla dile getirme çabası içerisindeler. ‘Biz tarım arazilerindeki kaçak yapıları yıkıyoruz’ diyorlar. Tarım arazilerindeki kaçak yapıları yıkmak zaten belediyenin görevi. Yıkmıyorsan suçlusun. Geçmişte kim yıkmadıysa suç işlenmiştir…

“ÇAĞRI YAPIYORUM; TARIM ARAZİLERİNDEKİ BÜTÜN VİLLLARI YIKIN”

Arkadaşlara çağrı yapıyorum; madem bu konuda samimisiniz tarım arazilerine yaptırdığınız bütün villaları yıkın. Gidip iki göz odayı yıkıp sayfa sayfa paylaşıyorsun, yolun üzerinde herkesin gözü önündeki villaları yıkmıyorsun. Samimiyseniz herkese eşit davranacaksınız. Hani kimsenin kimliğine bakmadığınızı söylüyordunuz ya, bakmayın. Bu yasalar herkes için geçerli olacak. Göz yumuluyorsa da suç işliyorsunuz demektir.

 “İBB HÜKÜMETE ÖRNEK OLMUŞ”

Saman dağıtımını destekledik, şahsen de destekledim. Tarıma yapılan her türlü desteğe hepimiz Allah razı olsun dedik, teşekkür ettik. Bunu İBB, Silivri Belediyesi yapıyor. ‘İBB'ye biz örnek olduk’ diyorlar ama İBB'nin tarımsal destekleri hükümete örnek olmuş ki Tarım Bakanlığı aynı destekleri vermeye başladı. İBB, Ayçiçek tohumu verdi, fide dağıtımı yaptı. Şimdi Bakanlık da yapıyor. Örnek olmak ne kadar güzel bir şey. Bunları İBB yapmasaydı demek ki hükümet de yapmayacaktı.

“YAPTIĞI UYGULAMALARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gümüşyaka'daki TÜRAM'ı gidip görmedim ama hani Volkan Bey ‘TÜRAM içler acısı’ diyordu ya aldığım duyumlara göre yine öyleymiş. TÜRAM amacından saptı. Bence orada denemeler yapılmalıydı. Ben de çiftçilik yapıyorum. Orada yapılacak olan denemelere inanın ben uyarım. Yeter ki çiftçinin fazla para kazanacağı, verimi yüksek ürünler ekilsin. Bize örnek olunsun. Belediye bizim önümüzde kılavuz görevi görsün. Yaptığı uygulamalara da teşekkür ediyorum.

Editör: Cem Güner