Milliyetçi Hareket Partisi, 13 Ağustos Pazar günü Silivri ilçe kongresini gerçekleştirecek. Kongre öncesinde supersilivri.com olarak ilçe başkanı Zafer Yalçın ile konuştuk. Yalçın sorularımızı cevapladı.

İşte supersilivri.com Genel Yayın Yönetmeni Cem Güner'in soruları ve Zafer Yalçın'ın cevapları...

Yakın zamanda bir genel seçim yaşadınız. Seçim sonucunu Türkiye ve Silivri açısından değerlendirmenizi rica ederek başlayalım…

Bizler siyasetçiyiz ama öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin birer ferdiyiz; yani vatandaşız. Siyasi görevler gelip geçici, ancak vatandaşlık kalıcıdır. Ben bir vatandaş olarak Türkiye açısından en doğru tercihin Cumhur İttifakı olduğunu düşünüyorum. Halkımız da teveccühünü bu şekilde kullanmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi, kanla kurulmuş olan bu ülkenin bekası için üzerine düşen görevi her daim yapmıştır ve halen de yapmaktadır. 

Silivri giderek büyüyen bir yerleşim merkezi. Nüfus arttıkça halkın tercihleri de değişebiliyor. Bütün siyasi partiler aldıkları oy oranını arttırmak ister. Her seçim sonucunda keşke daha fazla alabilseydik şeklinde bir hayıflanma olur. Bu normaldir… Biz misyonumuzu yerine getirerek Cumhur İttifakı’nın devamı için üzerimize düşeni yerine getirdik. Şimdi önümüzde çok önemli bir yerel seçim var ona odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum.

GÖREVİME DEVAM EDECEĞİM

Önümüzdeki günlerde MHP ilçe kongresi gerçekleşecek. Bir kez daha aday mısınız?

Milliyetçi Hareket Partisi’nde çok güzel bir gelenek vardır; bizde herhangi bir göreve talip olunmaz, büyüklerimiz tarafından görev verilir ve verilen bu görev de yerine getirilir. O nedenle parti terbiyemiz açısından “adayım” demek uygun olmaz. Bana verilmiş ve kutsal olarak kabul ettiğim bir görev var. Büyüklerimiz uygun gördüğü takdirde bu görevi büyük bir dikkatle ve her türlü fedakarlığı yaparak yerine getirmeye devam edeceğim. 

Rakip çıkma ihtimali var mı?

Demokrasilerde rakip her zaman olur. Rekabet başarılı olmanın kamçısıdır. Ancak şu ana kadar herhangi bir aday kulağıma gelmedi. Çıkarsa da saygı duyarım. Milliyetçi Hareket Partisi’nin gelenekleri ve hassasiyetleri var. Bu gelenekler ve hassasiyetler kapsamında kongremizi gerçekleştireceğiz. Ben dahil hepimiz birer neferiz. Bugün ilçe başkanı olurum, yarın yeniden parti neferi olurum ve her türlü görevi onur duyarak yerine getiririm. Kalıcı olan Türkiye Cumhuriyeti ve Milliyetçi Hareket Partisi’dir.

IMG_2048

VOLKAN YILMAZ, SİLİVRİ TARİHİNİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI

Yerel seçimlere yaklaşık 8 ay kadar bir zaman kaldı. Volkan Yılmaz da belediye başkanlığı için yeniden aday olacağını açıkladı. Öncelikle şunu sormak istiyorum; vatandaş Zafer Yalçın olarak Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın 4.5 yıllık belediye başkanlığı sürecini başarılı buluyor musunuz?

Vatandaş Zafer Yalçın olarak, belediye başkanımız Volkan Yılmaz’ı çok başarılı buluyorum. Bu sadece benim düşüncem değil. Hepimize Allah göz vermiş, beyin vermiş, yürek vermiş. Silivri’ye baktığımız zaman nereden nereye geldiğini, nasıl yönetildiğini görüyorum ve bu hizmetin bir parçası olmaktan da gurur duyuyorum. Bakın bunu özellikle vurguluyorum; Silivri’nin gelmiş geçmiş en başarılı belediye başkanı Volkan Yılmaz’ın ekibinin bir parçası olmaktan dolayı büyük onur ve gurur duyuyorum. Bu onur ve gururu hayatımın sonuna kadar hissedeceğim. 

Silivri’de yeniden bir yerel seçim kazanacağınıza inanıyor musunuz?

Bütün kalbimle inanıyorum. Belediye Başkanımız’ın bir sözü var; "bu seçimlerde Silivri’de sosyal deney yaşayacağız" diye… Silivri tarihinde görülmemiş bir hizmet yoğunluğu var. Yağmur gibi yağan yatırımlar var. Her şeyden önce iyi niyet var… Vatandaşımızın bunu takdir edeceğini tahmin ediyorum. Elbette seçmenin kararı başımızın üzerinedir. Ancak halkımızın da bu başarıyı takdir edeceğine inanıyorum. Ben vatandaş olsaydım bu kadar çalışkan bir belediye başkanının devam etmesini arzu ederdim. 

Silivri’nin CHP’li olarak bilinen siyasi yapısı var. Arada tek tük sağ partiler belediyeyi kazanmış olmasına karşın hemen ertesi seçimde yeniden CHP’li belediye başkanı seçilmiş. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz bir seçim kazandık ve bunun sonucu olarak bir görevi teslim aldık. Aldığımız görevi de en iyi şekilde yaptığımız ortada… İnsanlar eğer ki “Silivri tarihinin en başarılı belediye başkanı” diyebiliyorsa bu bize sadece gurur vermekle kalmıyor aynı zamanda çalışma azmi ve cesareti de veriyor.  8 ay sonra kendimizi, Volkan Yılmaz için “Silivri tarihinin en başarılı belediye başkanı” diyen halka emanet edeceğiz. 

VOLKAN YILMAZ'LA GURUR DUYUYORUZ

Peki son olarak neler söylemek istersiniz?

Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bu vatan için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olan insanlarız. Bu ülke hepimizin, Silivri de hepimizin… Silivri Belediyesi bizim kutsal emanetimiz ve bu emaneti de onurla, gururla taşımaya devam ediyoruz. Belediye başkanımız Volkan Yılmaz’la gurur duyuyoruz… Kendisine güveniyoruz… Vatandaşımızın sağ duyusuna güveniyoruz. Allah; Silivrimiz için en hayırlısı neyse onu nasip etsin…

Çok teşekkür ediyorum…

Ben teşekkür ediyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum…

Editör: Cem Güner