Volkan Yılmaz'ın Silivri'ye yapmış olduğu görünmeyen bazı büyük hizmetler var. Bunları yıllar sonra anlayacak; etkilerini yıllar sonra fark edeceğiz...

Bazen siyasi amaçlar doğrultusunda, kamuoyunu yönlendirebilmek veya rakibin çok başarılı çalışmalarına çamur atabilmek için kasıtlı olarak bilgi kirliliği yaratılabiliyor.

Bu bilgi kirliliği, vatandaşta kafa karışıklığı oluşturabiliyor…

Biz gazeteciler her zaman için kamuoyuna doğruları aktarmak, kafa karışıklığı oluşan ve oluşturulan konular için de kafa karışıklığını gideren açık ve net bilgileri sunmak durumundayız.

Volkan Yılmaz, dört yıllık görev süresi içerisinde oy kaygısı olmadan, kimseye şirin görünmeye çalışmadan, sessiz çoğunluğun hakkını hukukunu koruma adına birtakım yıkımlar yapıyor.

Tarım arazilerine yapılan kaçak inşaatları, kaçak villaları, hatta saray yavrusu şeklinde tabir edebileceğimiz ultra lüks kaçak malikhaneleri yıkıyor.

Bu yıkımlar; Silivri’yi kendilerine peşkeş çekmek isteyenlerin menfaatini bozuyor, ancak halkın menfaatini koruyor.

Volkan Yılmaz’ın yapmış olduğu bu yıkımlar ideal bir belediye başkanının yapacağı yıkımlardır.

Memleketin kaynaklarını sömürmek isteyenlerin değil halkın yanında olan belediye başkanları bu şekilde davranır.

Peki yıkımlar yapılırken ayağına basılan zenginler boş mu duruyor zannediyorsunuz…

Silivri çapındaki bir takım yerel sosyal medya fenomenleri devreye sokularak Volkan Yılmaz yıpratılmaya çalışıyor.

Kelime oyunları ile videoalar çekiliyor, sosyal medya üzerinden tweetler ve postlar atılıyor…

Neymiş efendim bu kaçak villalar şimdiye kadar niçin yıkılmamış da bitimine yakın yıkılmış…

Aslında bu sorunun cevabını kendileri de biliyor ancak doğru bir iş yapan Volkan Yılmaz’ı acaba yıpratabilir miyiz diye hoplaya zıplaya mücadele veriliyor.

Silivri ilçesi yüzölçümü olarak İstanbul’un en geniş ikinci ilçesi. Bu nedenle belediye görevlileri tarım alanına yapılan kaçak villaları fark ettikleri anda yıkmaya çalışıyor. Belediyeyi kafanıza göre yönetemiyorsunuz. Bunun elbette bürokratik yazışma süreci var. İşte bu yazışma süreci içerisinde; Türkiye'deki çürümüşlükten hep kazançlı çıkan, bu şekilde davranan daha önceki belediye başkanlarına alışmış olan kaçak villa sahiplerinasılsa bu işten de yırtarız” düşüncesi içerisinde inşaata devam ediyor. Yıkım ekipleri geldiğinde de kaçak villa tamamlanma aşamasına gelmiş oluyor.

Bizim yerel sosyal medya fenomenleri bu sefer de başka bir kelime oyunu buluyor. Hemen gürültü yapılmaya başlanıyor; “Volkan Yılmaz, vatandaşa hakaret ettiii”…

Hayır etmedi…

Volkan Yılmaz, sosyal medya üzerinden kaçak inşaatlar lehine bilgi kirliliği yaratmak isteyen iki üç kişi için “vicdansız” eleştirisinde bulundu.

Haklı mıydı?

Evet haklıydı…

Ama siyasi amaçlı kelime oyunların yine devreye girerek gürültü yapmaya başladı…

Velhasıl kelam;

Volkan Yılmaz, Silivri’de örnek bir belediyecilik sergiliyor.

Menfaatleri bozulanlar ise feryat figan ediyor…

Allah kimseyi yanlışı savunacak düzeye getirmesin...