Sayın İbrahim Kömür

CHP Silivri İlçe Başkanı

Size bir açık mektup yazıyorum…

Cumhuriyet Halk Partisi her zaman kadın haklarını ve kadınların onurunun korunması gerektiğini en çok dillendiren parti olmuştur.

Peki CHP bu söylemlerinde ne kadar samimidir?

Silivri CHP İlçe Yönetimi partili kadınlara ne kadar saygılıdır?

İşte şimdi bunu ispat vakti…

CHP Silivri İlçe Örgütü’ne çocukluğundan bu yana emek veren, gençlik kollarından yetişen, parti kademelerinde (ilçe yönetim kurulu üyeliği dahil) çok sayıda görev üstlenen ve bu günlerde de partinizden Silivri Belediye Meclis Üyeliği için adaylık başvurusu yapan genç bir kadın var.

Bu genç kadın; evli, çocuk sahibi ve bir anaokulu işletiyor. Toplumda son derece saygın bir kişi… Partinizin  toplantılarına katılıyor, kendisine verilen görevleri yerine getiriyor ve CHP'nin Silivri’de kendisiyle gurur duyduğunu düşündüğüm isimler arasında yer alıyor.

Yine bir kadın gazeteci var. Evli, üç çocuk sahibi… Elinden geldiği, yeteneklerinin elverdiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ailesinin geçimine katkı sağlıyor...

Bunların yanında bir de; geçmişte Silivri’de gazetecilik yapan, son yıllarda alkol müptelası olan, artık müptezel sınıfına girmiş, halen yurt dışında kaçak yaşayan bir şahıs var. Sosyal medya sitesi facebook üzerinden “gazetecilik” (!) adı altında rakiplerinize sataşıyor ve siz CHP Silivri İlçe Yönetimi olarak bu şahsı destekliyorsunuz.

Bu şahıs sosyal medya üzerinden Silivri CHP adaylarını konuk alarak güya propaganda içerikli canlı yayınlar yapıyor.

Lütfen okumaya devam edin….

Yukarıda bahsettiğim kadın gazeteci, geçtiğimiz günlerde sizin parti emekçiniz anaokulu öğretmeni ile video röportaj yapıyor. Ertesi gün bir bakıyoruz ki CHP Silivri İlçe Yönetimi olarak destek verdiğiniz diğer müptezel, rakibi olarak gördüğü iki kadının fotoğraflarını paylaşarak af buyurun belden aşağı sataşmalar eşliğinde pavyon benzetmesinde bulunarak; kadınlık onurları ve gururları üzerinden saldırıda bulunuyor.

İbrahim Bey;

Şimdi herkesin huzurunda size soruyorum;

Bu müptezele tepki gösterecek misiniz?

Örneğin; partili adayların bu müptezelin canlı yayınlarına çıkmalarını yasaklamak amacıyla ilçe yönetim kurulu kararı alabilecek misiniz? 

Yoksa “seçim üzeri her şey mubahtır” diyerek “aman efendim kınıyoruz, aman efendim ayıplıyoruz, aman efendim biz zaten desteklemiyorduk, nereden çıkartıyorsunuz aaa rica ederim” diyerek yine el altından güya kimseye çaktırmadan desteklemeye devam mı edeceksiniz?

İbrahim Bey;

Cumhuriyet Halk Partisi her zaman kadın haklarını ve kadınların onurunun korunması gerektiğini en çok dillendiren parti olmuştur.

Peki CHP bu söylemlerinde ne kadar samimidir?

İşte şimdi bunu ispat vakti…

İbrahim Bey; sizi utanmaya ve gereğini yapmaya davet ediyorum…