Silivri’de faaliyet gösteren Kreatif Tasarım Ajansı’nın sahibi grafiker Burcu Çoraklı, İstanbul Plato Üniversitesi’nde mezuniyet aşamasında yapmış olduğu tipografi çalışmasını sinema sanatçısı Türkan Şoray’a hediye etti.

Öğrenciliği döneminde Türkan Şoray hayranı olan Çoraklı, mezuniyet ödevi olarak ünlü sanatçının tipografi yöntemiyle fotoğrafını oluşturarak tablo haline getirdi.

Türk Sineması’nın Sultanı” olarak anılan tanınmış sanatçının Silivri Belediyesi Fotoğrafçılık ve Yeşilçam Sergi Evi’nin açılışlı için ilçeye geleceğini öğrenen Çoraklı, belediye yetkililerine başvurarak kendisi ile görüşebilmek için randevu aldı. Silivri’de Türkan Şoray ile buluşan Çoraklı tipografi çalışmasını hediye etti.

TÜRKAN ŞORAY: ÇOK DUYGULANDIM

Burcu Çoraklı’nın hediyesini görünce duygulanan Şoray; yıllar önce çektirmiş olduğum ve halen en sevdiğim fotoğrafım olarak kabul ettiğim bir fotoğrafım ile yapılan bu çalışma beni gerçekten duygulandırdı. Sevgili Burcu’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tarihi dizide Silivrili oyuncu Tarihi dizide Silivrili oyuncu

Çalışmada kullanılan fotoğrafı imzalayarak Çoraklı’ya veren Türkan Şoray daha sonra kendisi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

WhatsApp Image 2023-12-01 at 16.35.08

Editör: Cem Güner