banner670

banner669

Ümit Kalko görevini devretti

İşadamı Ümit Kalko, yaptığı yazılı açıklamayla görevini devretti.

banner675
Spor 02.07.2015, 20:29 02.07.2015, 20:34
Ümit Kalko görevini devretti
banner614
banner636
Mektebim Okulları Kurucusu ve Büyükçekmecespor Kulübü Başkanı Ümt Kalko, Büyükçekmecespor Kulbü başkanlığı göevini devrettiğni açıkladı.

banner765
Kalko'nun konuyla ilgili yazılı açıklaması şu şekilde:

Yıl boyunca büyük fedakârlıklar göstererek kulübün kurumsallaşması konusunda çalışmalar yürüten ve ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda yeni bir vizyon geliştiren Büyükçekmece Belediyespor Kulübü Başkanı Ümit Kalko yaptığı açıklamada, “ Bir yıl boyunca takımımıza maddi manevi destek sağlayarak yeni bir vizyon doğrultusunda çalışmalar yürüttük. Allah’a çok şükür ki alnımızın akıyla borçsuz bir yönetim devrediyoruz. Çalışmalarımız süresince takımımız hiçbir maddi sorun yaşamadı. Yaptığımız transferlerle takıma yeni kanlar kazandırdık ve kurumsallaşma yolunda önemli adımlar attık. Bu süreçte her zaman yanımızda olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkür ediyoruz. Kendisi ilçemiz ve bölgemiz için bir şanstır. Vizyonuyla her zaman takımımızın ve yönetimimizin yanında oldu. Kurucusu olduğum Mektebim Koleji, yeni hedefleri doğrultusunda, Türkiye’deki ulusal büyümesine devam ederek Dubai’de açacağı ilk kampüsüyle dünya eğitim sektörüne adım atacak. Bu nedenle iş yoğunluğum bir hayli arttı. Bu büyüme devam ederken sadece eğitim konusuna kanalize olmak ve çalışmalarıma bu alanda devam etme kararı aldım. Bu süreçte gönlüm her zaman Kulübümüzle birlikte olacak ve desteklerimiz devam edecek ama aktif olarak çalışmalarda yer alamayacağım” dedi.

 

Büyükçekmece Belediyespor’un yeniliklere gitmesi gerektiğini belirten ve bu konuda çalışmalara başlamış olduklarını söyleyen Kalko, “Büyükçekmece Belediyespor Kulübü’nün kurumsallaşma adına akademik bir yapıya bürünmesi ve alt yapı çalışmalarına ağırlık vermesi gerekiyor. Bu çatının altında kuvvetlendirilmesi ve desteklenmesi gereken takım ise Tepecik Spor ’dur. Tepecik Spor ’un bir üst lige çıkabilmesi için yeni transferler yapılması ve yönetim anlayışının revize edilmesi gerekmektedir. Yapılacak bu değişiklikler eminim ki takımı başka bir yere taşıyacaktır. Eğer sürece devam etseydik çalışmalarımız bu yönde olacaktı. Büyükçekmece Belediyespor’u bölgesel kategoriye taşıyarak bir akademi haline getirecek ve özellikle 7 yaş grubundan başlayarak altyapı çalışmalarına ağırlık verecektik. Akademi içerisinde projeler yürüterek önemli sporcuları davet edecek, gençlerle bir araya getirecek, bilgi ve tecrübe paylaşımı konusunda çalışmalar yapacaktık. Bu projemizin yarıda kalmasından dolayı üzüntü duysam da gelecek yeni yönetimin başlattığımız bu projeyi devam ettireceğini umut ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

banner758
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
supersilivri.com'un yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 05:14
Güneş 06:40
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:16
Yatsı 20:37
Günün Karikatürü Tümü